2 квітня в гуманітарному корпусі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова пройшов «День кар'єри НПУ 2015». Захід такого формату у стінах нашого вишу відбувається другий рік поспіль за сприяння керівництва та студентів Інституту філософської освіти і науки. В рамках заходу всі охочі могли не лише ознайомитись з програмами стажування та працевлаштування, а й пройти профорієнтаційне тестування, яке нині є популярним у світовому освітньому просторі.
Увазі студентів були представлені організації, які займаються допомогою у працевлаштуванні: Молодіжна біржа праці, Всеукраїнська громадська організація «Для спільної справи», Київський міський центр зайнятості. Звернувшись до цих організацій, студент мав змогу отримати кваліфіковану допомогу. Також для драгомановців були запропонована низка лекцій, тренінгів, курсів та тестувань, які спрямовані не лише на вибір професійної сфери діяльності, а й на те, щоб навчити правильно поводити себе на співбесіді з роботодавцем чи писати резюме.
Також свої вакансії запропонували компанії: «ProCredit Bank», «EY», «Metro», «АХА Страхування» та «Воля». Однією з позитивних якостей, що об'єднує всі ці організації, є наявність оплачуваного стажування, термін якого варіюється від кількох тижнів до півроку, в тому числі навіть за кордоном. Майже всі присутні роботодавці не наполягають на профільній освіті, пояснюючи це тим, що необхідним навичкам вони навчать стажерів на «власних курсах». До того ж, вони навпаки навмисно шукають студентів філософського навчального підрозділу, які мають, як відомо, креативне мислення.
На відміну від минулого року, цього разу більшість компаній надавала перевагу студентам старших курсів, тобто майбутнім випускникам. Причиною цьому є вищий рівень компаній на ринку праці, що вимагають повний робочий день. Як зазначають самі роботодавці, студентам перших курсів важко поєднувати навчання з роботою і їх головне завдання на даному етапі – навчатись. А от щодо досвіду роботи, то його мінімальність чи взагалі відсутність не є проблемою. Представлені компанії наголошують на гарантуванні подальшого працевлаштування та можливості кар'єрного зросту.
Користь проведення заходів такого типу полягає у змозі студентів реалізувати себе, а також поповнити ринок праці підготовленими кваліфікованими фахівцями. Роботодавці охоче йдуть на зустріч студентам, щоб допомогти відкрити їм свій потенціал, бо саме вони представляють майбутнє нашої країни.
Організатори заходу сподіваються, що «День кар'єри НПУ» стане чудовою традицією в нашому університеті, бо це чудова нагода для студентів визначитись з видом діяльності на майбутнє й отримати досвід роботи.
Захід відбувався завдяки співпраці Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова та Київського молодіжного центру праці за сприяння Відділу професійно-кар'єрної орієнтації та працевлаштування НПУ імені М.П. Драгоманова.
Влада ГЕРАСИМЕНКО
Фото Вікторії Алексеєвої