{socbuttons}
Філософії Кількість статей: 36
Загальна інформація
ІСТОРІЯ КАФЕДРИ
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
🆒 ЗАПРОШУЄМО НА СТОРІНКУ КАФЕДРИ ФІЛОСОФІЇ НОВОГО САЙТУ
Цікавишся філософією? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📣 Telegram 📸 Instagram
Кафедра філософії фактично відкриває історію Драгоманівського університету: Педагогічний інститут казеннокоштних студентів при Київському імператорському університеті святого Володимира почав роботу в листопаді 1834 року. Першим професором філософії і статутним викладачем педагогіки в ньому став Орест Маркович Новицький (1806 – 1889). Його спадкоємцями були Петро Семенович Авсенєв (1810 – 1852) і Сильвестр Сильвестрович Гогоцький (1813 – 1889).
01 вересня 1920 – на виконання рішень всеросійської наради працівників політосвіти (1920) на базі колишніх університетів були створені Вищий інститут народної освіти імені М.П. Драгоманова, до нього перейшов працювати професор філософії Олексій Микитович Гіляров (1855 – 1938), З 1926 року вуз отримує назву – Київський інститут народної освіти. У складі останнього – кафедра філософії як підрозділ інституту соціального виховання. 01 вересня 1930 – на виконання постанов ЦК ВКП (б) та ЦК КП(б)У, наказу наркомату освіти УРСР, наказом директора КІНО Микити Миновича Грищенко була створена загальноінститутська кафедра філософії (1933-1940) – кафедра діамату та істмату, з 1941 і донині - кафедра філософії.
У серпні 1944 року відновлюється інститут і кафедра філософії на чолі з доктором філософських наук, професором Гаврилом Архиповичем Машталером. До неї належать Г.Т.Чирков, С.А.Спектор, О.Г.Білоус, з 1946 року – І.А.Табачников, а з 1953 року – О.П.Павелко.
На початку 1950-х років кафедрою філософії завідував М.Я.Щербін, з 1953 року з ним працювали І.А. Табачников, А.І. Клевцов, В.Ф.Передерій, В.В.Єрмак, С.А.Спектор і Олексій Пилипович Павелко (1918 – 2001), доктор філософських наук (1972), професор (1974), який у 1953 – 1989 роках очолював кафедру. В 60-70-х роках на ній працювали В.Ф.Передерій, І.А.Табачников, В.І.Войтко, Ф.А.Місюра, В.В.Гончаренко, І.М.Сєрий, О.Д.Кардаш, О.К.Євтушенко, М.М.Підтиченко, Л.П.Сморж, Н.К.Кисельова, Г.І. Іванов, Л.В.Сєрова, О.В.Король, І.В.Огородник, З.М.Філіпович, Е.В.Жулинська, Ю.О.Федів, у 80-х роках до них приєднались В.Ф.Музиченко, Н.М.Краснова, Г.І.Волинка, Н.Г.Мозгова, В.О.Дорошкевич, В.Є.Владимиренко, В.В.Кучеренко, Н.В.Ківенко, А.І.Колодна, Г.П.Балабанова, Л.І.Карнаухов, І.Г.Нємчинов, Н.В.Турпак.
У різні роки завідувачами кафедри були: Олексій Микитович Гіляров (1920-1921), Степан Гаврилович Лавров (1930-1933), Артемій Федорович Вієвський (1933-1935), Микита Якович Щербін (1940-1941; 1951-1953), Тихон Микитович Сопільник (1944-1950),) Олексій Пилипович Павелко (1953-1989), Григорій Іванович Волинка (1989-2014), Наталія Григорівна Мозгова (з червня 2014 і донині).
Григорій Іванович Волинка (1949-2014) очолював кафедру в 1989-2014 роках. Доктор філософських наук (1989), професор (1990), заслужений діяч науки і техніки України, у 2003-2014 роках – проректор з наукової роботи, він є автором вісімнадцяти книг, написаних одноосібно й у співавторстві, близько сотні статей. 2009 року створено сайт кафедри в мережі «Інтернет».
Фото 2010 р.: Григорій Іванович Волинка – завідувач кафедри філософії (1989-2014), д. філос. н., проф., заслужений діяч науки і техніки України.
2001 року на кафедрі почав працювати доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Віктор Петрович Андрущенко, з 2003 року ректор університету, академік НАПН України, засновник наукової школи, яка є авторитетною далеко за межами України.
При кафедрі діють аспірантура і докторантура. Разом із кафедрою релігієзнавства і культурології кафедра філософії протягом 2009-2020 років видавала «Науковий часопис НПУ імені М.П.Драгоманова. Серія 7. Культурологія. Релігієзнавство. Філософія».
Історико-філософська школа кафедри досить плідно працює над проблематикою історії світової й української філософії. Варто відзначити професорів Н.Г. Мозгову, І.Г.Немчинова, В.О.Дорошкевича, доцента Б.К.Матюшка.
Фото 2014 р.: Перший ряд (зліва направо): кандидати філософських наук, доценти Тетяна Петрівна Глушко, Галина Олександрівна Остапчук; доктори філософських наук, професори: Наталія Григорівна Мозгова, Ігор Геннадійович Немчинов; кандидат філософських наук, доцент Богдан Костянтинович Матюшко. Другий ряд (зліва направо): кандидат філософських наук, ст. викладач Віталій Володимирович Пономаренко, кандидат філософських наук, доцент Людмила Анатоліївна Облова, викладач Ірина Володимирівна Березінець, кандидати філософських наук, доценти Надія Богданівна Адаменко, Олена Валентинівна Павловська, кандидат філософських наук, ст. викладач Марія Сергіївна Назаренко; викладачі:, Євгеній Миколайович Шушкевич, Катерина Сергіівна Гончаренко.
2014 рік ознаменувався для кафедри тяжкими втратами: пішли з життя Григорій Іванович Волинка і Володимир Олександрович Дорошкевич.
У червні 2014 кафедру очолила Наталія Григорівна Мозгова – заслужений працівник освіти України (2011), доктор філософських наук (2006), професор (2007), відома в Україні і за її межами як дослідниця Київської духовно-академічної філософії, автор фундаментальних монографій і сотень статей, є науковим керівником аспірантів і докторантів, перебуває в редакційній колегії і є співзасновником серії «Антология украинской мысли», в якій здійснюється перевидання праць класиків української філософії ХVІІ-ХІХ ст. і в якій вже вийшло з друку 17 томів. 185-річчя університету кафедра зустріла з новими силами, здобутками і рішучим прагненням до нових звершень на освітянській і науковій ниві.
Слідкувати за новинами кафедри, а також висловлювати власні міркування можна на сторінці кафедри філософії в соціальній мережі Фейсбук
СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ
професор Наталія Григорівна Мозгова
Prof. Nataliia Mozghova
Посада: завідувач кафедри філософії
Науковий ступінь: доктор філософських наук
Вчене звання: професор
Почесне звання: Заслужений працівник освіти України
Е-mail: n.h.mozhova@npu.edu.ua
професор Ігор Геннадійович Немчинов
Prof. Ihor Nemchynov
Посада: професор кафедри філософії
Науковий ступінь: доктор філософських наук
Вчене звання: професор
Е-mail: i.h.nemchynov@npu.edu.ua
професор Тетяна Петрівна Глушко
Prof. Tetiana Hlushko
Посада: професор кафедри філософії
Науковий ступінь: доктор філософських наук
Вчене звання: доцент
Е-mail: t.p.hlushko@npu.edu.ua
доцент Надія Богданівна Адаменко
Assoc. Prof. Nadiia Adamenko
Посада: доцент кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Вчене звання: доцент
Е-mail: n.b.adamenko@npu.edu.ua
доцент Богдан Костянтинович Матюшко
Assoc. Prof. Bogdan Matyushko
Посада: доцент кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Вчене звання: доцент
Е-mail: b.k.matyushko@npu.edu.ua
доцент Людмила Анатоліївна Облова
Assoc. Prof. Liudmyla Oblova
Посада: доцент кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Вчене звання: доцент
Е-mail: l.a.oblova@npu.edu.ua
доцент Олена Валентинівна Павловська
Assoc. Prof. Olena Pavlovska
Посада: доцент кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Вчене звання: доцент
Е-mail: o.v.pavlovska@npu.edu.ua
Віталій Володимирович Пономаренко
Vitalii Ponomarenko
Посада: доцент кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Е-mail: v.v.ponomarenko@npu.edu.ua
Марія Сергіївна Назаренко
Mariia Nazarenko
Посада: доцент кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Е-mail: m.s.nazarenko@npu.edu.ua
Катерина Сергіївна Гончаренко
Kateryna Honcharenko
Посада: доцент кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Е-mail: k.s.honcharenko@npu.edu.ua
Ірина Володимирівна Березінець
Iryna Berezinets
Посада: старший викладач кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Е-mail: i.v.berezinets@npu.edu.ua
Євгеній Миколайович Шушкевич
Yevgenii Shushkevych
Посада: старший викладач кафедри філософії
Науковий ступінь: кандидат філософських наук
Е-mail: ye.m.shushkevych@npu.edu.ua
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ КАФЕДРИ
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ
кафедри філософії
факультету філософії та суспільствознавства
Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
на 2020 – 2025 рр.
І. Обґрунтування необхідності створення програми розвитку кафедри
Кафедра філософії є структурним підрозділом факультету філософії та суспільствознавства Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, що здійснює підготовку фахівців за освітньою програмою 033 – «Філософія», освітніми рівнями: перший (бакалаврський), другий (магістерський).
Передумовами створення Програми кафедри є:
- Закон України «Про освіту»;
- Закон України «Про вищу освіту»;
- Реалізація Концепції Нової української школи;
- Нові європейські стратегії розвитку вищої освіти;
- Концепція розвитку Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова;
- Положення про академічну доброчесність у НПУ імені М.П. Драгоманова;
- Положення про академічну мобільність студентів НПУ імені М.П. Драгоманова;
- Положення про врегулювання конфліктів у НПУ імені М.П. Драгоманова;
- Положення про атестацію працівників НПУ імені М.П. Драгоманова;
- Положення про освітні програми та навчальні плани в НПУ імені М.П. Драгоманова та інші нормативні положення університету.
ІІ. Місія та візія кафедри
Місія. Ми формуємо зміст освітніх програм і дисциплін для якісної підготовки фахівців спеціальностей НПУ імені М.П. Драгоманова. Ми сприяємо формуванню світоглядних, наукових, методологічних орієнтирів і перспектив у підготовці сучасного конкурентоздатного випускника відповідно до європейських стандартів. Ми наголошуємо на необхідності засвоєння сучасної людиною навичок критичного, креативного, стратегічного мислення, співпраці, аргументації, академічного письма та усвідомлення важливості філософського осмислення своїх ідей та цінностей. Ми позитивно впливаємо на можливості студентів застосовувати ці навички як з історично орієнтованими методами навчання, так і з постійним обговоренням перспектив їхніх наслідків у реальному світі.
Візія. Бути провідним центром філософської освіти та науки, забезпечуючи єдність освітнього процесу і наукової діяльності, навчання студентів на теоретичній і практико-орієнтованій основах. Кожен студент наших освітніх програм, дисциплін і заходів добре мотивований та підготовлений сприяти якісним прогресивним перетворенням своєї спільноти, суспільства, держави і світу.
ІІІ. Концепція розвитку кафедри
Концепція розвитку кафедри включає наступні пріоритетні напрями діяльності кафедри на означений період: освітній, науково-дослідний, виховний і профорієнтаційний, кадровий.
1) Освітній напрям
- реалізація дій, визначених університетом щодо розроблення і запровадження системи забезпечення якості підготовки професіоналів-філософів;
- проведення акредитації освітніх програм першого й другого освітнього рівнів;
- оновлення навчального курсу «Філософія» для студентів нефілософських спеціальностей з урахуванням сучасних світових стандартів вищої освіти, орієнтованих на ефективність і результативність навчання;
- створення нового навчально-методичного комплексу «Філософія» із урахуванням сучасних тенденцій розвитку філософської науки;
- впровадження в навчальний процес нових форм викладання (тренінги, майстер-класи, ділові ігри тощо) з використанням новітніх технічних засобів та інформаційних освітніх технологій;
- розроблення програм навчальних дисциплін (інтегровані курси);
- оновлення змісту робочих програм навчальних дисциплін, курсових, бакалаврських і магістерських робіт;
- посилення практико-орієнтованого навчання, зокрема зв’язку з базами практик (школами, коледжами, іншими вишами тощо);
- здійснення міжкафедральної інтеграції;
- впровадження програми мобільності у навчальний процес через запрошення до читання лекцій з актуальних проблем філософії провідних професорів українських вишів;
- розробка та впровадження в навчальний процес інформаційних та електронних технологій;
- продовження роботи у напрямі розвитку Лабораторії філософсько-економічних досліджень «Філософія економіки», організація круглих столів та міжнародних конференцій.
- впровадження в навчальний процес лекцій з філософських курсів англійською мовою;
- регулярне розміщення на Web-сторінці кафедри електронних варіантів навчальних програм та силабусів дисциплін.
2) Науковий напрям
- проведення науково-дослідної роботи викладачами кафедри з філософської проблематики, яка є актуальною у світовому науковому просторі;
- видання одноосібних (колективних) монографій, підручників, посібників (1 монографія або підручник/посібник на 5 років);
- розвиток мережі наукового партнерства кафедри з іншими кафедрами університету та з кафедрами інших вишів України та зарубіжжя через проведення між кафедральних науково-теоретичних семінарів з актуальних філософських проблем;
- підвищення рівня публікаційної активності викладачів у наукових виданнях, що індексуються міжнародними базами даних (Scopus, Web of Science);
- отримання наукових грантів та подальша участь у вітчизняних і міжнародних конкурсах наукових проектів, укладанні держбюджетних договорів на виконання НДР;
- розробка й впровадження в життя міждисциплінарного проекту філософсько-економічних досліджень, на основі якого заснована Лабораторія філософсько-економічних досліджень;
- розробка й впровадження в життя спільного проекту з НЦ Малою академією наук України «Філософія і філософування для школярів», приймати участь у конкурсних наукових проектах або грантах;
- популяризація науково-дослідного знання у студентському середовищі, зокрема, залучення студентів та активізація їхньої роботи у системі науково-дослідної роботи кафедри, зокрема, до роботи над науковими проектами кафедри;
- підготовка студентів факультету й університету до участі в університетських, всеукраїнських і міжнародних конференціях з актуальних проблем філософії;
- сприяння програмі мобільності студентів та аспірантів в Україні та закордоном.
3) виховний і профорієнтаційний напрям
- здійснення виховної роботи у студентських групах згідно з індивідуальними планами роботи викладачів;
- надання допомоги студентам в організації культурно-просвітницьких заходів, благодійних акцій, профорієнтаційної діяльності;
- розвиток практики колективного відвідування членами кафедри разом із студентами різноманітних культурних заходів;
- участь викладачів кафедри та студентів факультету у Днях відкритих дверей факультету філософії та суспільствознавства та в організації аналогічних заходів поза межами університету з метою популяризації факультету філософії та суспільствознавства та освітньо-професійної програми кафедри;
- створення бази даних «Випускник спеціальності «Філософія» з метою популяризації освітньої програми «Філософія» і залучення молоді до навчання на факультеті філософії та суспільствознавства.
4) кадровий напрям
- підготовка висококваліфікованих викладачів філософії для заміщення вакантних посад на факультеті філософії та суспільствознавства НПУ імені М.П. Драгоманова та в інших українських вишах;
- підвищення педагогічної майстерності викладачів, обмін досвідом, ознайомлення з новітніми освітніми технологіями на засіданнях методологічних семінарів кафедри;
- сприяння підготовці викладачами кафедри докторських дисертацій та отримання вчених звань;
- впровадження програми мобільності через стажування викладачів кафедри у закордонних університетах;
- створення програми підвищення кваліфікації для викладачів філософії інших вишів України.
ІV. Основний механізм реалізації програмних завдань
Запропонована програма може бути успішно реалізована завдяки спільній праці студентів, аспірантів, докторантів із професорсько-викладацьким складом кафедри в межах стратегічних напрямів розвитку і програм діяльності факультету філософії та суспільствознавства та університету в цілому.
Програму розвитку підготувала завідувач кафедри філософії, доктор філософських наук, професор Мозгова Н.Г.
Програму розвитку кафедри філософії на 2020-2025 рр. обговорено і схвалено на засіданні кафедри (протокол №3 від 28.09.20 р.).
КОНТАКТИ
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
🆒 ЗАПРОШУЄМО НА СТОРІНКУ КАФЕДРИ ФІЛОСОФІЇ НОВОГО САЙТУ
Цікавишся філософією? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
Культурології та філософської антропології Кількість статей: 81
Загальна інформація
Керівництво
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
🆒 ЗАПРОШУЄМО НА СТОРІНКУ КАФЕДРИ КУЛЬТУРОЛОГІЇ НОВОГО САЙТУ
Цікавишся філософією або культурологією? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📣 Telegram 📸 Instagram
Завідувач кафедри культурології та філософської антропології:
Крилова Світлана Анатоліївна
завідуюча кафедрою культурології та філософської антропології, доктор філософських наук, професор
Графік роботи
З понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00
Графік чергування лаборантів:
П.І.Б. | Понеділок | Вівторок | Середа | Четвер | П’ятниця |
Контакти кафедри
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
🆒 ЗАПРОШУЄМО НА СТОРІНКУ КАФЕДРИ КУЛЬТУРОЛОГІЇ НОВОГО САЙТУ
Цікавишся філософією? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
Склад кафедри
Викладачі
завідуюча кафедрою культурології та філософської антропології, доктор філософських наук, професор |
|
доктор філософських наук, професор |
|
Шкіль Людмила Леонідівна кандидат філософських наук, доцент кафедри (Дисертація на тему: «Безумство, сексуальність, влада у філософії Мішеля Фуко» захищена у 2010 році) |
|
Цимбалій Інна Петрівна кандидат філософських наук, доцент кафедри (Дисертація на тему: "Філософія польського романтизму: "Ідеальна людина" А. Міцкевича, "Конструкт народу" Ю. Словацького" захищена у 2009 році) |
|
Дробович Антон Едуардович кандидат філософських наук, доцент |
|
Кирилова Ольга Олексіївна доктор культурології, доцент |
|
Ляшенко Лідія Леонідівна кандидат культурології, старший викладач |
|
Юхимик Юлія Віталіївна доктор філософських наук, професор |
|
Мєднікова Галина Сергіївна доктор філософських наук, професор |
|
Русаков Сергій Сергійович кандидат філософських наук, доцент |
|
Калита Тетяна Вікторівна кандидат економічних наук, доцент |
Історія
Кафедра філософської антропології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова заснована в березні 2005 року. Колектив кафедри у своїй роботі продовжує традиції київської світоглядно-антропологічної школи, заснованої академіком В.І. Шинкаруком у 60-х роках ХХ століття, а також широко використовує у викладанні та дослідницькій роботі надбання усіх світових філософсько-антропологічних шкіл. В методичних та наукових розробках кафедри велика увага приділяється культурній, соціальній та структурній антропології, а також німецькій школі філософської антропології.
З 2005 і по 2014 рік кафедру очолювала доктор філософських наук професор Т.В. Розова, царина наукових інтересів якої сягає від загальних проблем філософської та культурної антропології до проблематики антропології права та політичної антропології. З вересня 2014 року кафедру очолює С.А Крилова – доктор філософських наук, професор, Віце-президент Асоціації Філософського Мистецтва, автор та ведуча програми «Особистість та доля» на радіо «ЕРА». Світлана Анатоліївна є співавтором і упорядником словників «Етика та естетика» і «Філософська антропологія».
Кафедра забезпечує викладання курсів «Філософія», «Філософська антропологія», «Історія науки і техніки», «Аналітика міфу», «Проблема людини в філософії», «Біосоціогенеза людини» та ін. професорсько-викладацьким складом: професори С.А. Крилова, Н.В. Хамітов, Я.В. Любивий, Т.В. Розова, В.О. Матвеєв, доценти Л.Л. Шкіль, Л.В. Чорна, О.В. Ременець, А.Е. Дробович, викладачі О.О. Хахалін, Поліщук К.О. , К.Л. Качур.
Кафедра тісно співпрацює з науковцями Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, реалізуючи свої теоретичні розробки в галузі політичної антропології та Інститутом філософії імені Г.С. Сковороди Національної академії наук України. Студенти, які захоплюються філософською антропологією, мають можливість відвідувати семінари провідних науковців Інституту філософії, а також навчатися під їх науковим керівництвом.
проекти
Проблема гідності у вимірах війни та миру (18 березня, о 12 год., аудиторія 231, вул. Пирогова, 9).
30-31 березня, о 10 год., Міжнародна науково-практична конференція: "Проблема людини як шлях гуманізму та гідності у граничному бутті суспільства"
Навчальні дисципліни
Силами кафедри філософської антропології викладаються наступні навчальні курси: «Філософія» (нормативний курс), «Проблема людини в філософії», «Філософська антропологія», «Актуальні проблеми сучасної філософської антропології», «Цивілізаційні моделі суспільства», «Філософія та антропологія права», «Історія суспільних вчень», «Філософія і суспільство», «Антропологія мистецтва», «Культурна антропологія», «Філософська та релігійна антропологія», «Педагогічна антропологія», «Біосоціогенеза людини», «Порівняльна антропологія», «Аналітика міфу», «Людська суб'єктивність у філософії релігії», «Антропосоціогенез і релігія», «Феноменологія релігії», «Риторика», «Логіка».
{socbuttons}
Історії та філософії історії Кількість статей: 11
Загальна інформація
Керівництво
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
Цікавишся? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📣 Telegram 📸 Instagram
Завідувач кафедри:
Сергій Іванович Тицький, кандидат історичних наук, доцент |
Склад кафедри
завідувач кафедри, кандидат історичних наук, доцент |
|
доктор історичних наук, професор, професор кафедри |
|
Казакевич Ольга Михайлівна доктор історичних наук, доцент, професор кафедри |
|
кандидат історичних наук, доцент |
|
кандидат історичних наук, доцент |
|
Телячий Юрій Васильович доктор історичних наук, професор, професор кафедри |
|
Донік Олександр Миколайович кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник |
|
Драпушко Наталія Анатоліївна | |
Прохоренко Оксана Анатоліївна |
Історія
Кафедра історії та філософії історії бере свої витоки в 30-х рр. ХХ століття. 1 вересня 1930 р. на виконання наказу Наркомату освіти УРСР, наказом директора Київського інституту народної освіти М.М. Грищенка була створена загальноінститутська кафедра історії КПРС.
Завідувачами кафедри в різний час були: М.С. Гольнєв (1930–1938), М.Р. Доній (1949–1954), Л.П. Тендерес, М.М. Кубрушко, Г.П. Лещенко (1954–1961). П.І. Бакуменко (1961–1987), О.В. Кузьминець (1987–1995).
З листопада 1995 р. і донині кафедру очолює доктор історичних наук, професор, академік АН вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України І.І. Дробот. Він є автором понад 250 наукових праць. Під керівництвом проф. І.І. Дробота через наукову школу «Історія української державності та суспільно-політичного життя в ХХ-ХХІ ст.» підготовлено 20 кандидатів наук і 4 докторів наук. На кафедрі діє аспірантський семінар-практикум.
Викладачі кафедри спрямовують увагу на вдосконалення форм і методів навчальної роботи, зокрема на підвищення науково-теоретичного і методичного рівня та інформаційної насиченості лекцій, семінарських занять, консультацій, індивідуальних занять, організацію позааудиторної роботи.
Здобутки сьогоднішніх викладачів у роботі зі студентами базуються на досвіді та традиціях, закладених їх попередниками, майстрами педагогічної справи професорами П.І. Бакуменком, М.С. Варшавчиком,В.М. Даниленком, О.В. Кузьмінцем, С.І. Клапчуком, М.В. Ковалем, М.І. Панчуком, доцентами Ю.О. Алексеєвим, В.І. Власенком, М.Є. Гуріним, М.Р. Донієм, В.І. Кравчук, М.М. Кубрушком, Г.П. Лещенко, І.І. Міцканом, В.Ю. Ніколаєнком, Н.С. Носковою, Д.С. Рященком, В.О. Солодьком, Л.П. Тендересом та іншими.
За цей період материнська кафедра історії відпочкувала кілька кафедр, які функціонують в інших інститутах.
Викладачі кафедри історії та філософії історії публікують індивідуальні та колективні монографії, навчальні посібники, наукові статті, навчально-методичні та конференційні матеріали тощо. Останнім часом зусиллями провідних вчених опубліковані монографії «Державність і суспільство в історичному контексті української цивілізації (кінець ХІХ – початок ХХІ століть)» (відп. редактор І.І. Дробот), «Система політичної цензури в УРСР у 1920-1930 рр.» (Т.А. Стоян, відп. редактор І.І. Дробот), «Пореформенні міста Полтавської, Харківської та Чернігівської губерній у другій половині ХІХ ст.» (Ю.О. Нікітін, відп. редактор І.І. Дробот), «Міжнаціональні відносини в Кримській АРСР у 20-30-ті роки ХХ ст.» (Г.М. Кондратюк, відп. редактор І.І. Дробот), посібники «Історія української та зарубіжної культури», «Український народ у другій світовій війні», навчально-методичні комплекси з дисциплін, що забезпечуються кафедрою.
Дієвим засобом професійної підготовки студентів викладачами вбачається їх дослідницька робота в наукових гуртках і проблемних групах. Результатом спільних наукових пошуків є опубліковані статті і матеріали конференцій.
Нині викладачі кафедри: професори І.І. Дробот, Т.А. Стоян, доценти О.П. Бакуменко, А.О. Іваненко, Д.І. Малежик, Ю.О. Нікітін, О.А. Прохоренко, С.І. Тицький, старші викладачі Н.А. Драпушко, О.В. Логвиненко, асистенти С.В. Долинська-Якименко, старший лаборант Е.В. Рущин забезпечують викладання історії України в гуманітарних інститутах університету. Основні ж зусилля викладачів направлені на навчально-методичну, наукову і виховну роботу зі студентами Інституту філософської освіти і науки. Для майбутніх філософів, культурологів, релігієзнавців, дизайнерів, практичних психологів, суспільствознавців читаються більше 15 дисциплін.
Колектив кафедри докладає максимум зусиль, щоб із стін університету держава одержувала фахівців рівня ХХІ століття.
Навчальні дисципліни
- Актуальні проблеми сучасного суспільствознавства
- Порівняльна історія цивілізвцій
- Дискурси глобалізації
- Етнографія народів світу
- Інтеграція ЄС: історія, теорія, інститути
- Інформаційні технології у суспільствознавстві
- Історична демографія
- Історія матеріальної культури
- Історія та теорія демократії
- Історія української державності
- Історія української культури
- Історія формування громадянського суспільства
- Комунікативні технології в інформаційному суспільстві
- Науки про суспільство та історію у XX ст.
- Нація та національна ідентичність в сучасній Європі
- Основи сталого розвитку суспільства
- Політична філософія
- Теорія, методологія, методика соціологічного дослідження
- Філософія історії
- Ідентичність, влада та сучасність
Друковані праці
- Тицкий С.И. Всемирная история денег, кредита и банков / С.И. Тицкий. – К.: Хрещатик, 1997. – 838 с.
- Дробот І.І. Український народ у Другій світовій війні: Навчальний посібник / І.І. Дробот, В.І. Кучер, А.Г. Слюсаренко, П.М. Чернега. – К.: Школяр, 1998. – 238 с.
- Дробот І. Карпатська Україна і європейський світ: спроба відродження державності / І. Дробот. – К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 1999. – 48 с.
- Дробот І. Пошуки шляхів до визволення України / І.Дробот, В.Кучер. — К.: Видавництво «Школяр», 1999. – 283 с.
- Історія української та зарубіжної культури: Навч. посіб./ Б.І. Білик, Ю.А. Горбань, Я.С. Калакура та ін.; За ред. СМ. Клапчука, В.Ф. Остафійчука. – К.: Вища шк.: Т-во «Знання», КОО, 1999. – 326 с. – (І.І. Дробот, О.В. Кузьминець – члени авторського колективу).
- БЕЗСМЕРТЯ. Книга Пам'яті України. 1941–1945. Головна редакційна колегія (голова І.О. Герасимов, заступники голови І.Т. Муковський і П.П. Панченко, відповідальний секретар Р.Г. Вишневський). — К.: Пошуково-видавниче агентство «Книга Пам'яті України», 2000. – 944 с: іл. (І.І. Дробот – член авторського колективу)
- Соборність України: У 2-х кн. / Авторський колектив: Гошуляк І.Л., Дробот І.І. Кривошея В.В. та ін. – Кн.1: Від зародження ідеї до першої спроби реалізації. – К.: Видавництво «Бібліотеки українця», 2000. – 147 с.
- Дробот І. Буковинські українці в боротьбу за соборну державність (1920–1930-ті рр.) / І. Дробот. – К.: Вид-во Ін-ту історії України НАН України, 2002. – 67 с.
- Соборність України: У 2-х кн. / Авторський колектив: І.Л. Гошуляк, І.І. Дробот, В.В. Кривошея та ін. – Кн.2: На шляху до об'єднання та утвердження української державності / І.І. Дробот, В.С. Коваль, В.І. Кучер та ін. – К.: Вид-во «Бібліотеки українця», 2002. – 264
- Дробот I.I. Трансформації української державно-соборницької ідеї (1920 – 1930-ті роки) / І.І. Дробот. – К.: ФАДА, ЛТД, 2002. – 343 с. – Бібліогр.: с. 317–341.
- І.Дробот, Н.Жулканич. Соціальний розвиток карпатського села (1965–1990-ті pp.). - К.: НПУ імені М.П. Драгоманова, 2008. – 78 с.
- Жулканич Н.М. Трансформація аграрних відносин в областях Українських Карпат (друга половина 60-х рр. ХХ - початок ХХІ ст.) [Текст] : монографія / Н. М. Жулканич ; відп. за вип. І. І. Дробот. – Ужгород: Карпати, 2008. – 408 с.
- Стоян Т.А. Система політичної цензури в УРСР у 1920-1930 pp.: монографія / Т.А.Стоян. – К.: Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України, 2010. – 480 с.
- Анотований покажчик дисертацій, захищених у спеціалізованій вченій раді Д. 26. 053. 02 Національного педагогічного університету імені М. II. Драгоманова (2004–2012 рр.) / уклад.: І.І. Дробот, Т.А. Стоян, Н.М. Жулканич, С.І. Тицький. – К.: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2012. – 226 с.
- Кондратюк Г.М. Національна політика в Кримській АРСР у 20-30 роках ХХ століття: монографія / Г.М.Кондратюк. – Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2014. – 252 с.
- Нікітін Ю.О. Пореформені міста Полтавської, Харківської та Чернігівської губерній у другій половині ХІХ ст.: історичний аспект самоврядування: монографія / Ю.О. Нікітін. – Вінниця:ТОВ «Нілан-ЛТД», 2014. – 252 с.
- НАУКОВИЙ ЧАСОПИС НПУ імені М.П. серія 6. Історичні науки: зб. наукових праць. – Випуск 12. – К., 2014. – 262 с.
{socbuttons}
Психології Кількість статей: 4
Загальна інформація
Керівництво
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
Цікавишся? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📣 Telegram 📸 Instagram
Завідувач кафедри психології:
Любов Василівна Долинська — кандидат психологічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України.
Заступник завідувача кафедри:
Графік роботи
З понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00
Графік чергування лаборантів:
П.І.Б. | Понеділок | Вівторок | Середа | Четвер | П’ятниця |
Склад кафедри
Сьогодні на кафедрі працюють: кандидати психологічних наук, професори Т.М. Лисянська, Л.М. Ширяєва; кандидати психологічних наук, доценти Н.В. Андріяшина, О. О. Білінська, С.А. Богданова, І.В. Воронюк, А.В. Зінченко, Л.П. Матяш-Заяц, О.В. Строяновська, О.В. Темрук; старші викладачі С.П. Сагайдак, Н.В. Співак, І.М. Степаненко.
Кафедра психології
Інституту філософської освіти і науки (2009 р.)
«Старожилами» кафедри є професори Л.В. Долинська, Т.М. Лисянська, Л.М. Ширяєва, старший викладач Н.В. Співак.
Професор, Заслужений працівник освіти України Т.М. Лисянська, учениця професора О.В. Скрипченко працює на кафедрі з 1977 року. Її наукова діяльність присвячена проблемам мислення учнів та процесу оптимізації підготовки вчителів до управління розвитком мислення учнів. Важливим здобутком творчої праці Т.М. Лисянської є навчальні посібники: «Педагогічна психологія», «Психолого-педагогічний аналіз уроку», «Питання і проблемні ситуації з психології та педагогіки».
Науковий доробок відображено у 200 публікаціях. Під її керівництвом захищено 20 кандидатів психологічних наук. Т.М. Лисянська успішно працює в Інституті перепідготовки та підвищення кваліфікації деканом факультету перепідготовки фахівців.
Відмінник освіти України, професор Л.М. Ширяєва працює на кафедрі з 1991 року, успішно розробляє проблеми мовленнєвої підготовки майбутнього вчителя (близько 70 публікацій), готує кандидатів наук (захищено 5 кандидатів наук), співавтор навчальних посібників з проблеми наукового дослідження «Педагогічне мовлення, комунікативна компетентність», «Психологія агресії», «Професійна комунікативна компетентність майбутнього прокурора». Л.М. Ширяєва вже 10 років очолює вечірній факультет, підготовку на якому майбутніх психологів здійснює кафедра.
Відмінник освіти України, ст. викладач Н.В. Співак, учениця О.В. Скрипченка, працює в університеті з 1988 року, займається проблемою розвитку загальнонавчальних дій дошкільників та молодших школярів. Автор близько 50 наукових публікацій, організатор предметних студентських олімпіад з психології, керівник педагогічної практики з психології, голова профбюро Інституту філософської освіти і науки, член профкому університету.
Кандидат психологічних наук, доцент Л.П. Матяш-Заяц працює на кафедрі з 1995 року, відомий фахівець з проблем психології конфлікту, автор навчального посібника «Психологія конфлікту» та ін., має більше 30 публікацій із названої проблематики. Людмила Петрівна профорг кафедри.
Кандидат психологічних наук, доцент Н.В. Андріяшина працює на кафедрі з 1998 року, розробляє проблеми розвитку уваги учнів та студентів, забезпечує спецкурси з практичної психології та психології управління, здійснює підготовку магістерських робіт та кандидатських дисертацій, має близько 50 публікацій.
Кандидат психологічних наук, доцент О.В. Темрук працює на кафедрі з 2002 року, фахівець у галузі проблеми «Розвиток особистісної зрілості майбутнього вчителя в процесі професійної підготовки». Автор 40 наукових публікацій серед яких, зокрема, «Тренінг особистісно-професійної зрілості» та «Соціальна психологія: практикум». Успішно керує аспірантами (захищено 3 кандидати наук). Відповідальний секретар фахового наукового видання «Науковий часопис. Психологічні науки», відповідальна за розробку сайту «електронна педагогіка».
Кандидат психологічних наук, доцент О.В. Строяновська працює на кафедрі з 2002 року в галузі проблематики формування потреби у здоровому способі життя, автор понад 60 публікацій, серед яких посібник «Психологічна служба в системі освіти», «Тренінг формування потреб в здоровому способі життя», успішно працює з аспірантами, відповідає за роботу кабінету психологічного консультування та лабораторії з формування психологічної культури майбутнього фахівця.
Кандидат психологічних наук С.А. Богданова працює на кафедрі з 2007 року, розробляє тематику пізнавальної активності. Є автором близько 40 наукових праць, серед яких навчальний посібник «Психологія художньої творчості», «Розвиток пізнавальної активності молодших школярів засобами іноземної мови» та навчальний посібник (у співавторстві) англійською мовою «Загальна психологія. Практикум». С.А. Богданова розробила та впровадила в навчальний процес унікальні спецкурси «Психологія релігії», «Психологія культури», «Психологія художньої творчості». Курс «Загальна психологія» викладає англійською мовою.
Кандидат психологічних наук А.В. Зінченко працює на кафедрі з 2008 року. Захистила дисертацію з проблем медичної психології, забезпечує відповідні курси на вечірньому факультеті. Навчальний курс «Загальна психологія» викладає англійською мовою. Є співавтором навчального посібника англійською мовою «Загальна психологія. Практикум», автором монографії «Психологічні механізми соціальної адаптації хворих з нервово-психічним розладом».
Старші викладачі С.П. Сагайдак, І.М. Степаненко, успішно завершують кандидатські дисертації, забезпечують читання ряду навчальних курсів та розробку їх програм. Здійснюють керівництво різними видами навчальних практик.
Докторанти і аспіранти
Список аспірантів кафедри психології
Інституту філософської освіти і науки
у 2013 – 2014 н.р.
Аспіранти - І рік навчання
№ |
ПІП |
Науковий керівник |
Форма навчання |
Бюджет, контракт |
1 |
Клімова Дарья Володимирівна |
Темрук О.В. |
Стаціонар |
бюджет |
2 |
Горбащенко Тетяна Маркіянівна |
Ширяєва Л.М. |
Заочне |
бюджет |
3 |
Максименко (Міняйло) Світлана Ростиславівна |
Долинська Л.В. |
Стаціонар |
бюджет |
4 |
Шахов В.В. |
Лисянська Т.М. |
Стаціонар |
бюджет |
5 |
Лапшинська Галина Михайлівна |
Долинська Л.В. |
||
6 |
Ушакова Катерина Юріївна |
Співак Л.М. |
Заочна |
|
7 |
Зінченко Олена Вікторівна |
Чепєлєва Н.В. |
Стаціонар |
бюджет |
8 |
Варенич Вікторія Валеріївна |
Патинок Оксана Петрівна |
Заочна |
бюджет |
Аспіранти - ІІ рік навчання
№ |
ПІП |
Науковий керівник |
Форма навчання |
Бюджет, контракт |
1 |
Василевська Олена Іванівна |
Долинська Л.В. |
Стаціонар |
бюджет |
2 |
Петренко Вікторія Євгенівна |
Долинська Л.В. |
Стаціонар |
бюджет |
3 |
Іщенко Інна Миколаївна |
Ширяєва Л.М. |
Заочна |
бюджет |
Докторанти -ІІ рік навчання
№ |
ПІП |
Науковий керівник |
Форма навчання |
Бюджет, контракт |
1 |
Крюкова О.І. |
Бех І.Д. |
Стаціонар |
цільова |
Аспіранти - ІІІ рік навчання
№ |
ПІП |
Науковий керівник |
Форма навчання |
Бюджет, контракт |
1 |
Колісник Людмила Олексіївна |
Темрук О.В. |
Заочна |
бюджет |
2 |
Микитенко Альона Петрівна |
Ширяєва Л.М. |
Стаціонар |
бюджет |
3 |
Могила Алла Сергіївна |
Долинська Л.В. |
Стаціонар |
бюджет |
4 |
Оніщенко Ольга Миколаївна |
Білінська О.О. |
Стаціонар |
бюджет |
5 |
Портяна Олена Володимирівна |
Козачук С.А. |
Стаціонар |
бюджет |
6 |
Руденко Віталій Васильович |
Ширяєва Л.М. |
Стаціонар |
бюджет |
7 |
Волошина (Таран) (Якушко) Катерина Олексіївна |
Долинська Л.В. |
Стаціонар |
бюджет |
8 |
Алієва Еліна Юріївна |
Строяновська О.В. |
Заочна |
контракт |
9 |
Власенко Інна Анатоліївна |
Матяш-Заяц Л.П. |
Заочна |
контракт |
10 |
Онісько Тетяна Анатоліївна |
Лисянська Т.М. |
Заочна |
контракт |
Аспіранти - ІV рік навчання
№ |
ПІП |
Науковий керівник |
Форма навчання |
Бюджет, контракт |
1 |
Мирошниченко Альона Віталіївна |
Андріяшина Н.В. |
Заочна |
бюджет |
2 |
Гладуш Галина Вікторівна |
Білінська О.О. |
Заочна |
контракт |
3 |
Деревінська Яна Сергіївна |
Матяш-Заяц Л.П. |
Заочна |
контракт |
4 |
Матяш Інна Михайлівна |
Темрук О.В. |
Заочна |
контракт |
Історія
КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ
факультету філософської освіти і науки
З 1995 року по теперішній час кафедру психології очолює кандидат психологічних наук, Заслужений працівник освіти України, професор Л.В. Долинська.
Після завершення аспірантури Інституту психології в 1976 році, вона стає викладачем кафедри психології педагогічного інституту імені О.М. Горького.
Л.В. Долинська автор біля 220 наукових та науково-методичних праць з проблем розвитку самосвідомості особистості, спілкування, особистісно-професійного зростання майбутнього вчителя, активних соціально-психологічних методів навчання, наукова школа якої «Особистісно-професійне становлення майбутнього фахівця-педагога» є продовженням та розвитком доробку попередників Д.Ф. Ніколенка, О.В. Скрипченка та М.В. Левченка.
Наукові дослідження Л.В. Долинської доводять, що формування особистості майбутнього вчителя на сучасному етапі - це складний процес не лише становлення професійних знань, умінь і навичок, а й перебудови свідомості, системи ціннісних орієнтацій, багатьох усталених стереотипів минулого. Реалізація цих завдань покладена, перш за все, на дисципліни психолого-педагогічного циклу, через засвоєння змісту яких і повинно відбуватись перенесення нових смислів на дії і вчинки майбутнього вчителя. Саме психологія і педагогіка повинні забезпечити особистісно-професійне зростання студента в навчально-виховному процесі.
Особистісно-професійне зростання майбутнього фахівця у працях Л.В. Долинської розглядається як становлення у ході професійної підготовки професійно-значущих сторін особистості і, перш за все, виходячи з глобальних завдань реформування освіти в Україні - ціннісної сфери та готовності до особистісно-орієнтованого навчання і виховання.
Долинська Л.В. постійно керує аспірантами, підготувала 36 кандидати психологічних наук. З 2005 р. - заступник директора з наукової роботи та міжнародного співробітництва факультету філософської освіти і науки. Є вченим секретарем докторської спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10, вченим секретарем експертної ради з психології ВАК України, відповідальним редактором наукового часопису «Психологічні науки» (серія 12).
Склад кафедри психології у 1999 році
Своїм завданням кафедра психології ставить на сьогодні збереження того духу колективу кафедри, який був закладений великими психологами-попередниками, моральних цінностей, рівня комунікативних взаємодій з колегами і студентами, психологічної підтримки один одного.
Починаючи з 2000-х років, відкриваються ряд нових кафедр психології, на яких продовжують працювати вихованці базової кафедри психології (І.С. Булах, Т.В. Бушуєва, В.В. Волошина, О.В. Гоголь, Т.М. Зелінська, Н.П. Зубалій, О.Б. Мельничук, З.В. Огороднійчук, В.О. Соловієнко, Д.М. Співак, С.О. Ставицька).
Слід зазначити, що кафедри університету, які ведуть підготовку спеціалістів з психології утворюють єдиний науковий простір з тісною співпрацею в рамках роботи докторської спеціалізованої Ради, підготовки фахових наукових видань, проведення конференцій, круглих столів, наукових семінарів, рецензування монографій, дисертацій, магістерських робіт та інших форм наукової діяльності.
В цілому, навчальна робота кафедри з підготовки вчительських та психологічних кадрів будується відповідно до навчальних планів факультету філософської освіти і науки, факультету української філології та вечірнього факультету, які обслуговує кафедра. Кафедрою підготовлено до друку комплекс навчальних програм для всіх базових курсів психології: „Загальна психологія з практикумом”, „Вікова та педагогічна психологія”, „Соціальна психологія”, „Конфліктологія”, „Психологічна служба в системі освіти”, „Психодіагностика”, „Історія психології”, „Психологія конфлікту”, „Основи психоконсультування”, „Психологія культури”, які читаються викладачами кафедри на різних факультетах.
Крім базових загальноуніверситетських дисциплін на кафедрі розроблено ряд спецкурсів (у тому числі авторських) найактуальнішої проблематики, які розширюють і поглиблюють базову підготовку студентів (не тільки для студентів профільних спеціальностей, а й студентів інших спеціальностей) та озброюють їх найновішими науково-методичними знаннями: „Психологія стресу”, „Тренінг особистісно-професійної зрілості”, „Тренінг професійного самовизначення”, „Інноваційні тренінгови методики”, „Пізнавальна активність особистості”, „Сучасні теорії особистості”, „Психодіагностика розвитку в нормі та патології”, „Комп’ютерна психодіагностика”, „Методи і методологія психолого-педагогічних досліджень”. Всі вони методично оснащені програмами, деякі – авторськими навчальними посібниками, методичними рекомендаціями і викликають неабиякий інтерес у студентів. Кафедра постійно оновлює тематику спецкурсів і спецсемінарів. Викладачами кафедри широко застосовуються проблемні та «підсилені» лекції, понятійні диктанти, навчальні проекти, ігрові технології, методи контекстного навчання - мікровикладання, тренінги-практикуми, психологічні навчальні дискусії у формі круглих столів, рольових ігор, дебатів.
Кафедра забезпечує проходження студентами університету різних видів практики. Для цього викладачами кафедри було розроблено плани та науково-методичні рекомендації для проходження всіх видів практик. Розроблено журнали: „Журнал педагогічної практики з психології для студентів 4 курсу”, „Журнал педагогічної практики з психології для студентів 5 курсу”, „Журнал психодіагностичної практики для студентів 4 курсу та психокорекційної практики для студентів 5 курсу”.
Майже всі члени кафедри працюють над науковою проблемою - «Соціально-психологічних основи підготовки майбутнього вчителя в Україні».
При кафедрі психології є аспірантура і докторантура за спеціальністю «19.00.07 Педагогічна та вікова психологія».
Обговорення кафедрою психології дисертаційного дослідження (лютий 2013 р.)
При кафедрі відкрито науково-дослідний центр «Формування психологічної культури майбутнього фахівця-педагога», який є структурним навчально-науково-методичним підрозділом НПУ імені М.П.Драгоманова, та в рамках діяльності якого проводиться індивідуальне консультування, соціально-психологічні тренінги, науково-методичні семінари, конференції.
Велика увага приділяється професійному зростанню членів кафедри, переважна кількість яких мають вчені ступені, а інші готують кандидатські і докторські дисертації.
Члени кафедри керують науковою роботою студентів, працюючи в окремих наукових напрямах проблемних груп. Студенти беруть участь у Всеукраїнських наукових олімпіадах, систематично представляють результати наукових творчих пошуків на міжнародних, всеукраїнських, міжвузівських та вузівських конференціях, семінарах, симпозіумах, круглих столах тощо. Під керівництвом викладачів кафедри студенти опубліковують наукові праці - статті у фахових виданнях України та зарубіжжя, тези конференцій.
Періодично кафедра психології організовує і проводить Всеукраїнські науково-практичні конференції, круглі столи, семінари, на кафедрі видається збірник наукових праць «Науковий часопис».
Президія конференції «Психічний розвиток і навчання в історичній ретроспективі», Київ, 2013 рік
Кабінет психологічного консультування працює при кафедрі психології з 2004 року. Його діяльність спрямована на виявлення й створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості та підвищення рівня психологічної культури майбутнього фахівця-педагога. Консультації надаються студентам, аспірантам, викладачам з особистісних, міжособистісних та професійних проблем.
Кафедра підтримує широкі наукові зв’язки з НАПН України, з інститутом психології імені Г.С. Костюка НАПН України (проводяться спільні науково-практичні конференції, підготовка докторів і аспірантів, здійснюються спільні наукові дослідження); з інститутом проблем виховання НАПН України та інститутом педагогіки та психології професійної освіти (підготовка наукових кадрів, спільні наукові дослідження), а також різними навчальними закладами України, що, безперечно, сприяє зміцненню її статусу та фаховому, науковому і особистісному зростанню викладачів кафедра.
Кафедра тісно співпрацює як з школами міста Києва, так і різних регіонів України з проблем профорієнтаційної роботи та надання психологічної допомоги учням, батькам і вчителям, проведення спільних наукових конференцій, круглих столів, семінарів.
Міжнародна науково-практична конференція «Філософські, психологічні та методичні аспекти екологічності освіти». Організатори: кафедра психології та гімназія НПУ імені М.П.Драгоманова (2012)
Робота кафедри психології на інших факультетах
Перелік спеціальностей і спеціалізацій для вступу на навчання за освітнім ступенем бакалавр та магістр на різних факультетах
Викладачі кафедри психології ФФОН працюють зі студентами факультету філософської освіти та науки, факультетуукраїнської філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, Вечірнього факультету.
Студенти мають можливість, окрім важливої основної спеціальності (філологічної чи філософської), яка виступає відмінною базою для формування широкого світогляду, оволодіти цікавою додатковою спеціалізацією «Практична психологія» та бути практичним психологом не тільки в галузі освіти, а й інших психологічних галузях, застосовуючи сучасні підходи у психодіагностичній, психоконсультативній, психокорекційній, тренінговій та психотерапевтичній діяльності.
Випускники мають можливість працювати практичними психологами у закладах освіти (дитячих садочках, школах, коледжах, університетах, центрах раннього розвитку), психологами у соціальних службах та громадських організаціях різної спрямованості, викладачами психологічних дисциплін у коледжах та вищих навчальних закладах, психоконсультантами в сімейних, кризових та професійних питаннях, консультантами з вирішення конфліктів, тренерами з особистісного зростання, співробітниками науково-дослідних інститутів.
Дисципліни викладаються на високому теоретико-методологічному рівні професорсько-викладацьким складом кафедри психології з застосуванням новітніх освітніх підходів, постійного взаємозв’язку теорії з практикою, відпрацюванням психодіагностичних, психоконсультативних, психокорекційних навичок на практиці, ознайомленням з ефективною діяльністю досвідчених практичних психологів на місцях в різних психологічних структурах. Студенти мають можливість опрацювати власні психологічні проблеми впродовж практичних курсів, а також на базі навчально-методичного тренінгово-консультативного центру „Формування психологічної культури майбутнього фахівця-педагога”.
І. ФФОН
Перелік спеціальностей і спеціалізацій для вступу на навчання за освітнім ступенем бакалавр
Спеціальність 03033 - Філософія | |||
Назва програми (спеціалізація) |
Кваліфікація | Форма навчання | Термін навчання |
Практична психологія | Бакалавр філософії. Практичний психолог. | денна/заочна | 3 роки 10 міс. |
Впродовж навчання за освітнім ступенем бакалаврвикладаються такі курси:
- Історія та методологія психології(9 кредитів - 270 годин).
- Організація психологічної служби(3 кредити - 90 годин).
- Психодіагностика вікового розвитку(9 кредитів - 270 годин).
- Психологічна допомога(9 кредитів - 270 годин).
- Психологія(9 кредитів - 270 годин).
- Психологія конфлікту(6 кредитів - 180 годин).
- Тренінг самопізнання(3 кредити - 90 годин).
Перелік спеціальностей і спеціалізацій для вступу на навчання за освітнім ступенем магістр
Спеціальність 03033 - Філософія* |
|||
Назва програми (спеціалізація) | Кваліфікація | Форма навчання | Термін навчання |
Освітньо-наукові програми |
|||
Прикладна конфліктологія | Магістр філософії. Науковий співробітник. Викладач філософвьких дисциплін. Практичний психолог. | денна | 1 рік 10 міс. |
Впродовж навчання за освітнім ступенем магістр викладаються такі курси:
- Педагогіка та психологія вищої школи (3 кредити – 90 годин).
- Психологія особистості (6 кредитів -180 годин).
- Методи психологічного дослідження (3 кредити – 90 годин).
- Інноваційні технології в практичній психології (6 кредитів – 180 годин).
- Психологія впливу та соціальної взаємодії (3 кредити – 90 годин).
- Дисципліни за вибором:
- Тренінг спілкування (3 кредити – 90 годин).
- Психологія подолання життєвих труднощів (3 кредити – 90 годин).
- Психологія сім’ї (3 кредити – 90 годин).
- Тренінг самопізнання (3 кредити – 90 годин).
- Тренінг подолання стресу (3 кредити – 90 годин).
- Психологія творчості, креативності, обдарованості (3 кредити – 90 годин).
ІІ. Факультетукраїнської філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Перелік спеціальностей і спеціалізацій для вступу на навчання
за освітнім ступенем бакалавр
№ з/п |
Галузь знань / Спеціальність |
Спеціалізація | Сертифікати ЗНО, які подають абітурієнти | Кваліфікація після здобуття ступеня бакалавр |
1. |
01 Освіта/Педагогіка 014. 01 Середня освіта (українська мова і література) |
Українська мова і література, зарубіжна література та українознавство Українська мова і література, зарубіжна література та англійська мова Українська мова і література, зарубіжна література та літературна творчість Українська мова і література, зарубіжна література та інформаційно-аналітична діяльність Українська мова і література, зарубіжна література та літературне редагування Українська мова і література, зарубіжна література та практична психологія Українська мова і література, зарубіжна література та історія Українська мова і література, зарубіжна література та українська мова як іноземна |
1. Українська мова та література 2. Історія України 3. Іноземна мова або географія |
Бакалавр освіти; учитель української мови і літератури; учитель зарубіжної літератури, та англійської мови; українознавства; історії; інформаційний аналітик; літературний редактор; практичний психолог;фахівець з літературної творчості; учитель української мови як іноземної. |
Перелік спеціальностей і спеціалізацій для вступу на навчання
за освітнім ступенем бакалавр на базі молодшого спеціаліста
№ з/п |
Галузь знань / Спеціальність |
Спеціалізація | Вступні випробування | Кваліфікація після здобуття ступеня бакалавр |
2. |
01 Освіта/Педагогіка 014. 01 Середня освіта (українська мова і література) (термін навчання – 3 роки) |
Українська мова і література, зарубіжна література та англійська мова Українська мова і література, зарубіжна література та літературне редагування Українська мова і література, зарубіжна література та практична психологія |
1. Фахове вступне випробування з української мови та літератури 2. Додаткове вступне випробування (диктант) |
Бакалавр освіти; учитель української мови і літератури; учитель зарубіжної літератури та англійської мови; літературний редактор; практичний психолог; |
Впродовж навчання за освітнім ступенем бакалавр (викладаються такі курси:
- Вступ до психології (9 кредитів - 270 годин).
- Соціальна психологія (6 кредитів - 180 годин).
- Психодіагностика (4 кредити - 120 годин).
- Психологічна допомога (8 кредитів - 240 годин).
- Організація психологічної служби (3 кредити - 90 годин).
- Інноваційні психологічні технології (6 кредитів -180 годин).
- Дисципліни за вибором:
- Психологія спілкування (6 кредитів -180 годин).
- Психологія сім"ї (6 кредитів -180 годин).
- Психологія подолання життєвих труднощів (6 кредитів -180 годин).
- Психологія управління (6 кредитів -180 годин).
- Патопсихологія (6 кредитів -180 годин).
- Психологія культури (6 кредитів -180 годин).
- Сучасні теорії особистості (6 кредитів -180 годин).
Перелік спеціальностей і спеціалізацій для вступу на навчання
за освітнім ступенем магістр
№ з/п |
Ступінь / Спеціальність | Перелік спеціальностей, на базі яких можна вступати | Вступні випробування | Кваліфікація після здобуття ступеня магістр |
1. |
01 Освіта/Педагогіка 014. 01 Середня освіта (українська мова і література) |
Українська мова і література Журналістика Іноземна мова |
1. Фахове вступне випробування з української мови та літератури 2. Іноземна мова (ЗНО) 3. Додаткове вступне випробування (диктант) |
Магістр освіти; викладач української мови і літератури; вчитель зарубіжної літератури та англійської мови; українознавства; історії; інформаційний аналітик; літературний редактор; практичний психолог. |
2. |
03 Гуманітарні науки 035.01 Філологія (українська мова і література) |
Українська мова і література Журналістика Іноземна мова |
1. Фахове вступне випробування з української мови та літератури 2. Іноземна мова (ЗНО) 3. Додаткове вступне випробування (диктант) |
Магістр філології; викладач філологічних дисциплін; вчитель зарубіжної літератури та англійської мови; українознавства; історії; інформаційний аналітик; літературний редактор; практичний психолог. |
Впродовж навчання за освітнім ступенем магістр викладаються такі курси:
1. Профілактика та врегулювання конфліктів(4 кредити - 120 годин).
2. Практикум із психології консультування(6 кредитів - 180 годин).
3. Основи профорієнтації(8 кредитів - 240 годин).
4. Дисципліни за вибором:
- Психологія стресу (3 кредити - 90 годин).
- Тренінг професійного самовизначення (3 кредити - 90 годин).
- Етнопсихологія (3 кредити - 90 годин).
Навчальні дисципліни
- Історія та методологія психології.
- Психологія.
- Вступ до психології.
- Соціальна психологія.
- Організація психологічної служби.
- Психодіагностика вікового розвитку.
- Психологічна допомога.
- Психологія конфлікту.
- Тренінг самопізнання.
- Педагогіка та психологія вищої школи.
- Методика викладання психології У ВНЗ.
- Технології сучасної психотерапії.
- Аксіопсихологія.
- Психологія професійної кар’єри.
- Психологія мотивації.
- Психологічні основи інклюзивної освіти.
- Психологія професійних деструкцій.
- Психологічна безпека особистості.
- Віково-психологічне консультування.
- Актуальні проблеми консультативної психології.
- Ділове консультування.
- Розвиток толерантності та навичок міжкультурної комунікації.
- Проективна та диференціальна психодіагностика.
- Психологічна реабілітація учасників бойових дій та їх сімей.
- Психопрофілактика та психокорекція дитячих психотравм.
- Групові форми психологічної реабілітації.
- Психологія міграції.
- Методологія командовторення.
- Груповий коучинг.
- Методика підготовки тренера.
- Психологічний супровід важкохворих.
- Психологія депривації.
- Методологія юридичної психології.
- Консультування в руслі позитивного підходу.
- Когнітивно-поведінкова терапія.
- Психологія політичного піару.
- Психологія особистості.
- Психологія спілкування.
- Методи психологічного дослідження.
- Інноваційні технології в практичній психології.
- Психологія впливу та соціальної взаємодії.
- Тренінг спілкування.
- Психологія сім’ї.
- Тренінг подолання стресу.
- Психологія творчості, креативності, обдарованості.
- Психологія подолання життєвих труднощів.
- Психологія управління.
- Патопсихологія.
- Психологія культури.
- Сучасні теорії особистості.
- Профілактика та врегулювання конфліктів.
- Практикум із психології консультування.
- Основи профорієнтації.
- Психологія стресу.
- Тренінг професійного самовизначення.
- Етнопсихологія.
- Основи психокорекції.
- Основи профорієнтації та психологія здібностей.
- Консультативна психологія.
- Експериментальна психологія.
- Основи психотерапії.
- Реабілітаційна психологія та психогігієна.
- Гендерна психологія та психологія статі.
- Психотерапія деструктивної та залежної поведінки.
- Основи психоаналізу та практична психологія особистості.
- Тренінг особистісного зростання.
- Психологія лідерства, іміджу та піару тощо.
Друковані праці
Колективом кафедри підготовлено підручник «Загальна психологія», посібники «Вікова і педагогічна психологія», «Педагогічна психологія», «Загальна психологія. Хрестоматія», «Вікова психологія. Хрестоматія», «Педагогічна психологія. Хрестоматія», «Загальна психологія. Практикум», «Загальна психологія. Інформаційне забезпечення змісту практичних занять», «Вікова і педагогічна психологія. Інформаційне забезпечення змісту практичних занять», «Психологія конфлікту», «Психологічна служба в системі освіти», «Психологія художньої творчості», «Геронтопсихологія», «Соціальна психологія. Практикум», «Загальна психологія» (англійською мовою) та ряд інших навчально-методичних посібників, з грифом Міністерства освіти і науки, якими користуються усі вищі навчальні заклади України.
Поширенню навчально-методичної літератури колективу кафедри сприяє сайт «електронна педагогіка», на якому впродовж його роботи розміщено більше 130 підручників та посібників.
Кабінет психологічного консультування
Кабінет психологічного консультування працює при кафедрі психології Інституту філософської освіти і науки з 2004 року. Його діяльність спрямована на виявлення й створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості та підвищення рівня психологічної культури майбутнього фахівця-педагога.
З 23 лютого 2012 року кабінет психологічного консультування працює в межах навчально-методичного тренінгово-консультативного центру „Формування психологічної культури майбутнього фахівця-педагога” Інституту філософської освіти і науки та реалізує його мету: формування та підвищення рівня психологічної культури майбутніх фахівців.
Робота кабінету психологічного консультування керується Законами України „Про освіту”, „Про вищу освіту”, „Про наукову та науково-технічну діяльність”, „Положенням про дослідницький університет”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 163, наказом МОН України № 631 від 01.11.2005 р., „Положенням про психологічну службу системи освіти України”, затвердженим наказом Міносвіти України № 127 від 03.05.1999 р. (у редакції наказу Міністерства освіти і науки Українивід 02.07.2009 № 616), „Положенням про кабінет практичного психолога в закладах освіти”, затвердженим наказом Міносвіти України № 691 від 19.10.2001 р., „Етичним кодексом психолога”, прийнятим на І Установчому з’їзді Товариства психологів України 20 грудня 1990 р. в м. Києві, „Нормативами часу на основні види роботи практичного психолога”, розробленими Національним центром продуктивності Міністерства праці України та затвердженими наказом Міністерства освіти України № 339 від 07.12.1995 р.
Впродовж навчального року викладачами кафедри через проведення консультацій реалізуються такі завдання:
- сприяння повноцінному особистісному розвитку майбутніх фахівців-педагогів, створення умов для формування у них мотивації до самовиховання, саморозвитку та підвищення власної психологічної культури;
- профілактика і корекція відхилень в особистісному розвитку студентів;
- просвітницько-пропагандистська робота з підвищення психологічної культури майбутніх фахівців-педагогів;
- оптимізація психологічного мікроклімату в студентських групах Інституту, взаємовідносин між викладацьким складом та студентами;
- надання консультативно-методичної допомоги студентам та співробітникам Університету;
- сприяння підвищенню якості підготовки фахівців: бакалаврів, спеціалістів, магістрів, аспірантів та докторантів.
У роботі кабінету психологічного консультування бере участь увесь професорсько-викладацький склад кафедри психології. Результати консультативної діяльності фіксуються в журналі обліку роботи кабінету (дата, інститут, прізвище, ім’я, по-батькові, проблема, методи роботи). Слід зазначити, що консультації надаються студентам, аспірантам, викладачам факультету української філології та факультету філософської освіти і науки з особистісних, міжособистісних та професійних проблем. Зміст проблем консультацій може змінюватися в залежності від сезонності (наприклад, восени збільшується кількість звернень з приводу підвищення депресивності та тривожності), наявності залікової чи екзаменаційної сесії (зменшення рівня стресовитривалості, збільшення тривожності та напруженості), адаптації до навчального процесу на першому курсі (збільшення тривожності, зниження рівня ефективності спілкування).
Слід зазначити, що професорсько-викладацьким складом кафедри психології планується збільшення кількості проведених консультацій за рахунок консультативної роботи не тільки зі студентами стаціонарного відділення, а й заочного та вечірнього тощо.
Запрошуємо на безкоштовну психологічну консультацію!
Богослов'я та релігієзнавства Кількість статей: 41
Загальна інформація
Керівництво
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
🆒 ЗАПРОШУЄМО НА СТОРІНКУ КАФЕДРИ БОГОСЛОВ'Я ТА РЕЛІГІЄЗНАВСТВА НОВОГО САЙТУ
Цікавишся філософією? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📣 Telegram 📸 Instagram
Завідуючий кафедрою богослов'я та релігієзнавства: Бондаренко Віктор Дмитрович член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки, доктор філософських наук, професор. |
|
Заступник завідувача кафедри богослов'я та релігієзнавства: Котлярова Тетяна Олександрівна кандидат філософських наук, доцент. |
Контакти кафедри богослов'я та релігієзнавства
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
🆒 ЗАПРОШУЄМО НА СТОРІНКУ КАФЕДРИ БОГОСЛОВ'Я ТА РЕЛІГІЄЗНАВСТВА НОВОГО САЙТУ
Цікавишся філософією? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
Склад кафедри
Викладачі
Бондаренко Віктор Дмитрович Завідувач кафедри богослов'я та релігієзнавства, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки, доктор філософських наук, професор. |
|
Єленський Віктор Євгенович доктор філософських наук, професор. |
|
Котлярова Тетяна Олександрівна Заступник завідувача кафедри богослов'я та релігієзнавства, кандидат філософських наук, доцент. |
|
Чорноморець Юрій Павлович доктор філософських наук, професор. |
|
Брильов Денис Валентинович кандидат філософських наук, доцент. |
|
Корнійчук Юлія Юріївна кандидат філософських наук, старший викладач. |
|
Владиченко Лариса Дмитрівна кандидат філософських наук, доцент. |
|
Мищак Іван Миколайович доктор історичних наук, професор. |
|
Остащук Іван Богданович доктор філософських наук, професор. |
|
Целковський Геннадій Анатолійович старший викладач |
|
Басаурі Зюзіна Анна Марія старший викладач |
Історія
Кафедра культурології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова починає своє існування з 1964 року. Це загально університетська кафедра, академічні курси якої вивчаються у всіх інститутах та факультетах університету.
Засновником кафедри був доктор філософських наук, професор Лобовик Б.О. – талановитий вчений-філософ, надзвичайно ерудована людина з великим життєвим досвідом. Його наукові інтереси зосереджувались на питаннях феномену релігії, її історії, еволюції релігійних ідей, а також опозиційних їм вільнодумних та атеїстичних вчень, релігійної свідомості(зокрема, буденної), історії та ідеології православ'я.
Професор Лобовик залишив у спадок українському релігієзнавству свої праці з гносеології релігії, прикладом можуть бути його "Буденна релігійна свідомість", "Релігійні погляди, почуття, поклоніння", "Об'єкт і форма релігійного відображення", "Религиозное сознание и его особенности" та ін.). Наприкінці життя Борис Олександрович вивчав давні вірування українців, з'ясовував особливості їх віри в надприродні явища.
Як умілий організатор, Борис Олександрович згуртував довкола себе творчий колектив однодумців. Тривалий час на кафедрі працювали відомі фахівці з питань релігієзнавства, етики та естетики:
- професор Є.К. Дулуман - кандидат богослов'я і доктор філософських наук, автор праць з досліджень релігії «Ідея Бога» (1970), «Релігія як соціально-культурне явище» (1974).
- доцент В.І. Голубович - кандидат філософських наук, автор ряду праць з віровчення іудаїзму та протестантизму, зокрема, баптизму, дослідженню соціально-етичних та теїстичних аспектів якого, присвячена його дисертація.
- доцент З.Ф. Нечитайло - кандидат філософських наук, дисертаційне дослідження якого стосується особливостей процесу секуляризації релігійної свідомості.
- доцент М.В. Філоненко - кандидат філософських наук, автор ряду праць з проблематики православ'я, який в період з 1982 по 1983 рр., виконував обов'язки завідувача кафедрою.
- доцент Ю.І. Терещенко - кандидат філософських наук, займався питаннями соціології релігії та релігійної етики.
- доцент О.П. Магеря- - кандидат філософських наук, автор праць «Православ'я: український вимір» (2004), у співавторстві з В.В. Чуприною. займався питаннями інтернаціоналізації святково-обрядової культури українського народу.
- старший викладач Г.О. Анікеєва (Лебідь), автор статей та брошур з релігієзнавчого аспекту природознавства, а також проблематики свободи совісті.
- старший викладач Г.К. Полікарпова у співпраці з іншими викладачами кафедри були ініціаторами першого кінофестивалю «Молодість».
Кафедра культурології спершу називалась кафедрою наукового атеїзму, етики й естетики. У зв'язку з розширенням кола дисциплін кафедра отримала нову назву – кафедра культурології. З 1983 по 2001 рік кафедру очолював доктор філософських наук, професор Михайло Миколайович Закович. Він автор понад сотні наукових праць, в тому числі низки підручників і наукових посібників, написаних індивідуально або в співавторстві. Під науковим керівництвом професора Заковича розроблено концепцію та визначено зміст культурологічних дисциплін, що викладаються у вузах, складено нові програми, підготовлено та видано відповідні навчально-методичні посібники. М. М. Закович багато зробив для підготовки кадрів вищої кваліфікації. Під його безпосереднім науковим керівництвом двадцять пошукачів кафедри культурології стали кандидатами та шість – докторами наук. Професор М. М. Закович створив власну релігієзнавчу школу. За визначні досягнення у розбудові національної освіти в Україні йому присвоєне почесне звання Заслуженого діяча науки та техніки України.
З вересня 2001 року кафедрою завідує доктор філософських наук, професор Бондаренко Віктор Дмитрович – відомий вчений-релігієзнавець. Він досліджує філософські проблеми релігії, її роль в культурі та духовності України, а також особливості функціонування релігії та церкви в сучасному українському суспільстві, шляхи вдосконалення законодавства, яким регулюються відносини держави і церкви.
Професор В.Д. Бондаренко є автором багатьох наукових публікацій, в тому числі академічних праць, активним організатором постановки й розробки сучасних наукових проблем. Удостоєний почесного звання «Заслужений діяч науки та техніки України», член-кореспондент НАПН України.
На сьогоднішній день кафедра культурології готує фахівців за двома напрямами: «Релігієзнавство» та «Культурологія». Перший випуск спеціалістів та магістрів зі спеціальності «Релігієзнавство» відбувся у 2007 році, а у 2010 році кафедра вперше випускає магістрів культурології. На кафедрі також було відкрито аспірантуру та докторантуру зі спеціальностей «Релігієзнавство» й «Теорія та історія культури».
Спеціальність «Релігієзнавство» включає ряд важливих дисциплін, таких як «Історія релігій», «Класична буддійська філософія», «Наука і релігія», «Історія і теорія вільнодумства», «Державно-церковні відносини в Україні», «Глобалізація і релігія», «Міжконфесійні та міжрелігійні відносини», «Основи християнської космології», «Дисциплінарне релігієзнавство», «Світова релігієзнавча думка», «Методика викладання релігієзнавства» та ін.
Для студентів спеціальності «Культурологія» читаються такі курси, як «Історія театру», «Масова культура», «Історія зарубіжної культури», «Релігійна культурологія», «Типологія культур Сходу», «Міфологія», «Культура постмодернізму», «Охорона культурних цінностей», «Менеджмент організації екскурсійної діяльності», «Методика підготовки екскурсій», «Фольклористика», «Семіологія культури».
Викладачі кафедри опублікували чимало актуальних наукових праць з релігієзнавчої та культурологічної тематики. Вийшло друком близько 40 монографій, які є вагомим внеском у справу навчання та виховання молоді. На сьогоднішній день в штаті кафедрі культурології працює 7 докторів наук та 13 кандидатів наук. Професори, доценти та викладачі кафедри приймають активну участь у різноманітних міжнародних, українських та університетських конференціях. Кафедрою культурології у 2008 році було ініційовано, організовано і проведено Міжнародний науковий форум «Простір гуманітарної комунікації» та фестиваль Релігійного мистецтва. За період 2010 року викладачі кафедри приймали участь в 22 міжнародних наукових та науково-практичних конференціях. Кафедра культурології ініціювала створення Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація культурологів», та отримала міжнародний грант від інституту відкритого суспільства (Угорщина, Будапешт) на проведення циклу семінарів «Іслам: релігійні та соціальні практити. Універсальне та локальне».
проекти
Міжнародний форум "Простір гуманітарної комунікації" розпочинає своє існування з 2008 року і традиційно кожного жовтня збирає науковців на конференції та інші заходи присвячені обговореню актуальних питань гуманітарного знання.
Центр дослідження релігії створенно о 2013 році з метою... Директором центру є Єленський Віктор Євгенович, а команда здебільшого складається з викладачів та аспірантів кафедри культурології. Найбільш активна робота ведеться по дослідженню проблем релігійної освіти, що зумовлено актуальністю даного питання для Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Навчальні дисципліни
Бакалавр філософії (спеціалізація «релігієзнавство»):
- Культурологія
- Методологія культурологічних досліджень
- Культура і релігія
- Вступ до релігієзнавства
- Історія релігій
- Дисциплінарне релігієзнавство (Соціологія релігії, Філософія релігії, Психологія релігії)
- Історія зарубіжної та вітчизняної релігієзнавчої думки
- Теорія і методологія релігієзнавства
- Наука і релігія
- Віросповідна література
- Історія та теорія вільнодумства
Магістр релігієзнавства:
- Міжконфесійні та міжрелігійні відносини
- Методика викладання релігієзнавства у вищій школі
- Методологія і методи релігієзнавчих досліджень
- Сучасний стан релігійних процесів в Україні та світі
- Християнська теологія та філософія
- Глобалізація і релігія
- Актуальні проблеми сучасного релігієзнавства
- Гендерні питання в релігійних традиціяx
- Державно-конфесійні відносини
- Науковий семінар з релігієзнавства
Спеціаліст з релігієзнавства:
- Методика викладання у вищій школі
- Сучасні соціологічні теорії релігії
- Проблеми життя і смерті у філософії релігії
- Глобалізація і релігія
- Класична буддійська філософія
Для студентів спеціальності «Культурологія» читаються такі курси:
Бакалавр культурології:
- Глосарій культурології
- Методологія культурологічних досліджень
- Культура і релігія
- Географія культури
- Основи науково-дослідницької роботи
- Мистецтво новітніх технологій
- Методика викладання культурології
- Культура стародавніх цивілізацій
- Історія образотворчого мистецтва
- Вступ до спеціальності
- Семіотика культури
- міфологія
- Історія європейської культури
- Історія української культури
- Історія літератури
- Традиційні культури Африки
- Австралії і Океанії
- Культурна антропологія
- Традиційні культури Сходу
- Культура доколумбової Америки
- Історія кіно
- Історія театру
- Культура Америки XIV-XXI
- Соціологія культури
- Етнокультурологія
- Теорія культури
- Історія культурологічної думки
- Прикладна культурологія
За вибором (Спец. Теорія і історія культури):
- Історія та теорія моди
- Сакральне мистецтво
- Культура постмодерну
- Традиційна єврейська культура
- Східнохристиянська культура
- Ісламська культура
- Історія тілесності у європейській культурі
- Гендер і культура
- Релігійно-культурні традиції на теренах України
За вибором студентів:
- Сакральні тексти в культурі
- Історія музеїв світу
- Масова культура
- (Спец. Менеджмент культурних проектів) Основи маркетингу і PR
- Основи менеджменту культури
- Менеджмент туристичної діяльності
- Теорія і практика екскурсійної діяльності
- Музейна справа та музейна політика XXI ст.
- Правові аспекти діяльності у сфері культури
- організація культурних проектів
- Фінансовий менеджмент у сфері культури
- Інфраструктура культурного ринку
- (За вибором студентів) Міжнародні культурні інституції та організації
- Основи культурної політики
- Музеєзнавство
Практики:
Навчальна, Виробнича, Педагогічна, Асистентська.
Курсові:
Історія української культури, Історія і теорія культури.
Магістр культурології:
- Культурологічна думка в Україні
- Культурологія ментальності
- Культурологія творчості
- Феноменологія мистецтва
- Культурологічний дискурс освітнього феномену
- Методика викладання культурології у вищій школі
- Культурологічні проблеми політології
- Проблеми некласичної культурології
- Структуралістський психоаналіз
- Екскурсознавство
- Міжнародний туризм
- Культурний сервіс і туризм
- Постструктуралізм в гуманітарних науках
- Релігійна культурологія
- Теорія інтертекстуальності
- Філософія і теорія медіа
- Організація екскурсійних послуг
Спеціаліст з культурології:
- Культурологічна думка в Україні
- Культурологія ментальності
- Культурологія творчості
- Феноменологія мистецтва
- Культурологічний дискурс освітнього феномену
- Семіологія етнокультури України
- Проблеми некласичної культурології
- Актуальна культура кін. ХХ – поч. ХХІ ст.
- Постструктуралізм у гуманітарних науках
- Структурний психоаналіз у культурології
- Культура як текст
- Культурологічні проблеми рел.-філ. думки
- Проблема життя і смерті в культурі
- Візуальна культура.
Загальноунівреситетські курси:
- Крім того, кафедра культурологія забезпечує викладання загально університетських дисциплін:
- Історія української культури
- культурологія і релігієзнавство
- проводить навчально-культурологічну практику
- Навчально-культурологічна практика є одним з інноваційних нововведень в освітньому просторі України, полягає вона у залученні студентів молодших курсів до відвідування музеїв, мистецьких закладів, заходів і фестивалів, щоби сприяти естетичному вихованню майбутнього педагога.
Друковані праці
Перелік підручників, навчальних посібників виданих викладачами кафедри культурології за 2004-2008 роки.
2004 рік
1. Коллектив авторів кафедри Культурологія: українська та зарубіжна культура: Навч.посібник./М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін.; За ред. М.М.Заковича. – К.: Знання, 2004. – (Вища школа ХХІ століття) 567 с., 40,19 д.а.
2. Чуприна В.В., Магеря О.П., Басишина Л.І. та ін. Православ'я: український вимір: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2004. 384 с., 26,2 д.а.
3. Шевнюк О.Л., доцент, кандидат філософських наук Культурологія: Навчальний посібник. – К.: Знання-Прес, 2004. 323 с., 22 д.а.
4. Колектив авторів кафедри Культурологія: українська та зарубіжна культура: Навч. посібник. / Відповідальний редактор і автор Закович М.М. – К.: Знання, 2005 568 с., 40 д.а.
2005 рік
5. Колектив авторів кафедри Культурологія: українська та зарубіжна культура: Навч. посібник. / За ред. Заковича М.М. – 2-е вид.стереотипне. – К., «Знання», 2006. 567 с., 40 др.арк.
6. Ігошкіна Н.Г., доцент, кандидат філософських наук Культурологія мистцецтва. Навчальний посібник.- К., 2005. 12 др. арк.
2006 рік
7. Ігошкіна Н.Г., доцент, кандидат філософських наук Культурологія кіномистецтва. Навчальний посібник- К., 2006. 9 др. арк.
2007 рік
8. Більченко Є.В., ст.викл., кандидат педагогічних наук. Розмаїття релігій і культур світу. На допомогу вчителю. Навчальний посібник. Міністерство освіти і науки України. Луцьк, Луцька гімназія № 18, 2007. 122 с., 5 др.арк.
2008 рік
9. Наукова праця кафедри Навчально-методичний комплекс фахової підготовки бакалаврів зі спеціальності 6.030100 – Релігієзнавство (практична психологія). 320 с., 46,4 д.а.
10. Наукова праця кафедри Навчально-методичний комплекс фахової підготовки бакалаврів зі спеціальності 6.020100 – Культурологія (організація та управління культурно-екскурсійною діяльністю). 450 с., 51,5 д.а.
11. Хрипко С.А., доцент, кандидат філософських наук «Аксіологія освіти як невловима сутність філософського знання» та «Освіта як втілення теорії цінностей». / Навчально-методичний посібник до програмних модулів № І та № ІІ з курсу «Аксіологія освіти» для студентів ІФОН НПУ імені М.П.Драгоманова.- Суми: СУ ДПУ, 2008. 118 с., 4,9 д.а.
Етики та естетики Кількість статей: 3
Загальна інформація
Керівництво
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
🆒 ЗАПРОШУЄМО НА СТОРІНКУ КАФЕДРИ ЕТИКИ ТА ЕСТЕТИКИ НОВОГО САЙТУ
Цікавишся філософією? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📣 Telegram 📸 Instagram
Завідувач кафедри етики та естетики:
Андрущенко Тетяна Іванівна, доктор філософських наук, професор.
Заступник завідувача кафедри:
Дорога Алла Євгенівна, кандидат філософських наук, професор
Контакти кафедри
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
🆒 ЗАПРОШУЄМО НА СТОРІНКУ КАФЕДРИ ЕТИКИ ТА ЕСТЕТИКИ НОВОГО САЙТУ
Цікавишся філософією? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📣 Telegram 📸 Instagram
Web-site: www.npu-etestet.com.ua
Поштова адреса: 01054, м. Київ, вул. Тургенівська, 8/14 (гуманітарний корпус НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2 поверх, кім. 2-19)
(орієнтир - площа Перемоги, від ст. метро Університет спуск по бульвару Шевченка на маршрутах 8, 404)
Склад кафедри
Викладачі
Андрущенко Тетяна Іванівна доктор філософських наук, професор, |
|
Дорога Алла Євгенівна заступник завідувача кафедри етики та естетики |
|
Магеря Олег Петрович Кандидат філософських наук |
|
Покотило Костянтин Михайлович кандидат філософських наук, |
|
Шарипін Андрій Вікторович кандидат філософських наук, |
|
Лобанчук Олена Анатоліївна кандидат педагогічних наук |
|
Коннов Олександр Федорович кандидат філософських наук, |
|
Овчаренко Ірина Валеріївна кандидат філософських наук |
|
Савранська Наталія Олександрівна кандидат філософських наук |
|
Шульга Тетяна Юріївна старший викладач |
|
Скрипнікова Софія Віталіївна кандидат філософських наук, |
|
Грицаєнко Петро Михайлович кандидат філософських наук, |
Більше інформації про викладачів кафедри етики та естетики можна знайти на сторінці офіційного сайту кафедри
Історія
Спеціалізовану кафедру етики та естетики було відкрито у 2008 році з метою створення єдиного наукового, навчально-методичного та організаційного центру морально-естетичного виховання студентів університету.
Фахівці кафедри успішно викладають дисципліни «Етика» та «Естетика» для всіх спеціальностей університету, а також спеціалізовані дисципліни та спецкурси: «Образотворче мистецтво», «Філософія культури», «Етика науковця», «Етика бізнесу», «Етика та професійна етика». Спецкурс «Етико-естетична традиція в українській педагогіці» особливо актуальний в процесах гуманітаризації сучасної освіти. Цей курс покликаний дослідити ґенезу етико-естетичної традиції в історії української академічної педагогіки, що сприяє зацікавленню студентів історією вітчизняної духовної культури.
Очолює кафедру доктор філософських наук, професор, заслужений працівник культури України Т.І. Андрущенко. Після закінчення у 1975 році історичного факультету КДПІ імені М.О. Горького (нині НПУ імені М.П. Драгоманова), Т.І. Андрущенко розпочала свою професійну діяльність у Національному музеї Тараса Шевченка. У цьому закладі вона пройшла посадові сходинки від наукового співробітника до заступника генерального директора з наукової роботи. Тривале перебування в атмосфері досліджень багатогранної постаті Великого Кобзаря зіграло для Т.І. Андрущенко роль своєрідної творчої матриці, визначивши палітру наукових інтересів і педагогічних уподобань.
Сьогодні на кафедрі етики і естетики працюють знані фахівці, серед них кандидати філософських наук, доценти А.Є. Дорога, О.П Магеря, О.Ф. Коннов, П.М. Грицаєнко, К.М. Покотило, Н.О. Савранська, Т.Ю. Шульга, А.В. Шарипін; кандидати філософських наук, старші викладачі С.В. Скрипнікова, І.В. Овчаренко, кандидат педагогічних наук, доцент О.А. Лобанчук.
У 2010 році на кафедрі відкрито лабораторію з дослідження проблем педагогічної етики, метою якої є опрацювання актуальних етичних питань навчально-виховного процесу.
З 2011 році з метою модернізації практичної складової навчального процесу як невід'ємної ланки освітньо-професійної програми підготовки високоосвіченого фахівця запроваджена навчальна культурологічна практика для усіх студентів університету. Головним завданням культурологічної практики є формування світоглядних основ молодого спеціаліста, розвиток творчого потенціалу та підвищення рівня загальної культури майбутніх педагогів шляхом ознайомлення з мистецько-культурними пам'ятками, музеями, театрами, виставками, що сприяє формуванню єдності культури і освіти, вихованню патріотизму та національної єдності.
{socbuttons}
Дизайну та реклами Кількість статей: 29
Загальна інформація
Керівництво
Завідувач кафедри:
Дерман Лілія Миколаївна – кандидат філософських наук,
доцент, член спілки дизайнерів України
Контакти кафедри
🆕 ЗАПРОШУЄМО НА НОВИЙ САЙТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
(з 2024 року функціонує новий сучасний сайт)
Цікавишся філософією, культурологією, релігієзнавством? Підписуйся на соціальні мережі!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📣 Telegram 📸 Instagram
Сторінка у соціальній мережі кафедри дизайну:
https://www.facebook.com/groups/1489738904667733/?ref=group_header
Склад кафедри
Викладачі
Дерман Лілія Миколаївна — завідувач кафедри дизайну та реклами, кандидат філософських наук, доцент, член спілки дизайнерів України, дизайнер одягу
Сковронський Богдан Володимирович — кандидат філософських наук, доцент кафедри дизайну та реклами, член Спілки дизайнерів України
Бугай Наталія Ярославівна – кандидат філософських наук, старший викладач
Кушнір Юлія Василівна старший викладач кафедри дизайну та реклами, член Спілки архітекторів України, ландшафтний дизайнер
Бут Наталія Костянтинівна – старший викладач кафедри дизайну та реклами, член Спілки архітекторів України
Сковронський Володимир Миколайович старший викладач кафедри дизайну та реклами, член Спілки дизайнерів України
Пудова Анжела Ростиславівна — старша викладачка, фахівець з конструювання та технологій виготовлення одягу
Ткач Ганна Леонідівна — викладачка, член спілки дизайнерів України, фіхівець з проєктування цифрового (віртуального) одягу та 2d та 3d анімації
Кобилинська Марія Юріївна — викладачка, аспірантка НПУ імені М.П. Драгоманова, член спілки дизайнерів України, художник-ілюстратор
Історія
Кафедра дизайну та реклами Факультету філософії та суспільствознавства НПУ імені М.П. Драгоманова засновано у 2009 році. Очолює кафедру кандидат філософських наук, доцент, член спілки дизайнерів України Лілія Миколаївна Дерман.
На кафедрі дизайну та реклами працювали та працюють відомі фахівці: Ю.Г. Легенький - доктор філософських наук, професор, член Національної спілки художників України, член Спілки дизайнерів України, фахівець з дизайну середовища (монументально-декоративне мистецтво), автор монументальних розписів у м.Києві, Кишиневі, Переяслав-Хмельницькому, Луганську, Вінниці, автор п'яти навчальних посібників, семи монографій; Ю. Г. Рєпін (1930-2013) – архітектор, доктор архітектури, професор, дійсний член Академії Архітектури України, автор проектів з житлового середовища, автор численних статей та монографій з проблем архітектурного проектування; В.Г. Штолько – архітектор, доктор архітектури, професор, народний архітектор України, президент Української академії архітектури, автор численних статей з проблем архітектурного проектування; Ю.В. Юхимик – доктор філософських наук, професор, фахівець з етико-естетичних проблем в мистецтві; М.М. Розумний – доктор політичних наук, професор, фахівець з соціальних комунікацій, реклами і PR; В.М. Сковронський – архітектор, член Спілки дизайнерів України, автор проектів з житлового середовища; Н.Я. Бугай – дизайнер, кандидат філософських наук, автор статей з проблем історії костюма, моди; Ю.В. Корнієнко – дизайнер, кандидат філософських наук, автор статей з проблем дизайну та архітектурного проектування; Ю.В. Кушнір – дизайнер, автор статей з проблем ландшафтного дизайну та дизайну середовища; Н.К. Бут – архітектор, член Спілки архітекторів та Спілки дизайнерів, автор численних статей з проблем ландшафтного дизайну та дизайну середовища; Б.В. Сковронський – майстер живопису і рисунку; Л.М. Дерман – дизайнер одягу, член Спілки дизайнерів України.
Кафедра стала організатором науково-практичних конференцій: «Розвиток дизайну у контексті сучасної культури України» та «Дизайн в контексті сучасних практик культури (мода, реклама, шоу-бізнес, естрада, туристична діяльність)».
На кафедрі діє семінар з проблем сучасної моди та дизайну середовища, викладачі кафедри проводять майстер-класи з проблем візуальної культури.
Протягом становлення та розвитку кафедри захищено 8 кандидатських робіт з проблем дизайну, моди, реклами і культурих практик сучасності.
Особливість підготовквки фахівців на кафедрі полягає у застосуванні філософсько-естетичного досвіду рефлексії з дизайнерських практик, зокрема дизайну інтер'єру і одягу.
Навчальні дисципліни
Кафедра дизайну та реклами є структурним підрозділом Факультету філософії та суспільствознавства НПУ імені М.П. Драгоманова. Рік створення – 2009.
Кафедра дизайну та реклами є випусковою і проводить підготовку фахівців за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями:
- за освітнім ступенем бакалавр за спеціальністю 022 – дизайн за напрямами: «дизайн середовища», «дизайн одягу», «графічний дизайн».
- за освітнім ступенем магістр за спеціальністю 022 – дизайн за напрямами: «дизайн середовища», «дизайн одягу», «графічний дизайн».
ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ ПРЕДМЕТІВ
Важливою складовою професії дизайнера одягу чи середовища є вивчення дисциплін «Проєктування», «Рисунок», «Живопис», «Пластична анатомія», «Основи композиції», «Кольорознавство», «Основи екодизайну», «Основи формоутворення», «Матеріалознавство», «Дизайн технології віртуального простору», «Комп'ютерна дизайн-графіка», «Архітектурні конструкції», «Ландшафтний дизайн», «Дизайн-технології одягу», «Типологія поверхонь в одязі», «Семіотика моди», «Філософія моди», «Синтез мистецтв в архітектурі», «Культурно-історична типологія костюма», «Культурно-історична типологія інтер'єру», «Історія дизайну», «Історія інтер’єру», « Теорія та історія етнодизайну», «Історія орнаменту», «Нарисна геометрія», «Арт-менеджемент», «Менеджмент у сфері мистецтв», «Fashion-менеджмент», «Моделювання», «Проектна графіка», «Комунікативні технології в проєктуванні», «Фоторафіка», «Книжкова графіка» тощо сприяючи новим відкриттям та формуванню індивідуального дизайнерського бачення.
ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН
Метою освітньої діяльності кафедри за даною спеціальністю є підготовка високопрофесійних фахівців у галузі графічного дизайну.
Ви навчитеся:
- розробляти фірмовий стиль;
- моушн-дизайну;
- отримаєте розуміння типографії та поліграфії;
- отримаєте розуміння колористики;
- створювати 2d та 3d персонажі;
- розробляти айдентику і брендування компанії;
- основам авторського права.
Після закінчення даної спеціальності ви отримаєте можливість працювати у сфері реклами, поліграфії, типографії, моушн-дизайнером, дизайнером-ілюстратором, гейм-дизайнером, художником-аніматором тощо
ДИЗАЙН ОДЯГУ
За цим напрямом студенти навчаються проєктуваню колекцій одягу: прет-а-порте, прет-а-порте-де-люкс, авангардних та арт-колекцій, театрального та видовищного костюма. Зокрема студенти постійно отримують знання щодо прогнозування модних тенденцій, новітніх технологій (НТР) у сфері дизайну.
Особливостями школи проєктування за напрямами дизайн одягу є «школа риторичного проєктування», заснована та впроваджена професором, доктором філософських наук Ю.Г. Легеньким та проєктування «цифрового одягу», що є новою реальністю сучасного дизайну. Зокрема під час навчання студенти освоюють біонічний підхід до проєктування одягу та вивчають основи «екологічногодизайну».
Метою освітньої діяльності кафедри за даною спеціальністю є підготовка високопрофесійних фахівців у галузі дизайну одягу, здатних конкурувати на європейському ринку праці.
Ви навчитеся:
- генерувати ідеї для вироблення креативних ідей;
- вибудовувати розгалужену систему комунікацій;
- створювати колекції одягу та втілювати їх у життя з урахуванням функціональних, технологічних, екологічних та естетичних вимог.
- моніторити ринок та аналізувати модні тенденції;
- конструювати та моделювати вироби для колекцій;
- складати технічну документацію (робити специфікацію, технологічні описи тощо);
- конфекціюванню (підбирати матеріали та фурнітуру для виготовлення одягу);
- основам авторського права.
Після закінчення даної спеціальності Ви отримаєте можливість працювати у fashion індустрії дизайнером одягу, художником по костюмам, баєром, стилістом, конфекціоністом, дизайнером цифрового одягу та віртуальних персонажів тощо.
ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА (ІНТЕР’ЄРУ)
Майбутні фахівці за даним напрямом навчаються проєктуванню різноманітних об'єктів середовища, що пов'язані з різними сферами життєдіяльності людини: проєктування житлових та громадських приміщень, об'єктів ландшафту тощо.
Метою освітньої діяльності кафедри за даною спеціальністю є підготовка високопрофесійних фахівців у галузі дизайну інтер’єру, ландшафтного дизайну, предметного дизайну.
Ви навчитеся:
- створювати інтер'єри в різних стилях.
- створювати складні дво- та тривимірні моделі для візуалізації архітектурних, ландшафтних та інтер'єрних проєктів.
- створювати колірну та світлову гармонію в інтер'єрі;
- розробляти плани, розрізи, розгортки, перспективи приміщень тощо;
- складати специфікації та підбирати будівельні та оздоблювальні матеріали, меблі, текстиль для інтер'єру тощо;
- основам авторського права.
Після закінчення даної спеціальності ви отримаєте можливість працювати дизайнерами інтер’єру, ландшафтними дизайнерами, розробляти предмети побуту тощо.
Практичне підґрунтя підготовки спеціалістів з дизайну:
- етнографічна практика;
- практика пленер;
- виробнича практика;
- технологічна практика;
- педагогічна практика
Під час навчального процесу на кафедрі регулярно проводяться різноманітні МАЙСТЕР КЛАСИ та зустрічі із фахівцями з різних сфер дизайну. Студенти кафедри активно беруть участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах, фестивалях, що присвячені темі дизайну.
ДОПОМОГА З ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯМ (практика).
Найкращі студенти отримують хороші рекомендації та допомогу у працевлаштуванні у різних приватних фірмах та державних установах. Проходять практику в межах українського тижня моди тощо.
{socbuttons}