facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

Філософії

195975559 1633553910172088 3248101920612036186 n4 червня 2021 року на кафедрі філософії відбувся захист курсових робіт. Тематика та проблемне поле досліджень сягало різноманітних аспектів української філософії. Це і філософія мистецтва у творчості Лесі Українки, і несвідомі мотиви творчості Івана Франка, містика робіт Миколи Гоголя, філософія поетичної творчості Тараса Шевченка або феномен "шевченківського коду" etc.
Відзначити варто той момент, що всі роботи мали авторський підхід та були реактуалізовані щодо сучасності.
Перша курсова робота це перший крок на шляху до створення академічного наукового тексту. Тому вітаємо з першою, Але такою вдалою спробою!

194635251 1632293093631503 3391226434848773990 n1-го червня 2021 р. відбулась зустріч гаранта освітньо-наукової програми «Теоретична та практична філософія»  д.філос.н., проф. Глушко Тетяни Петрівни, та групи забезпечення оновленого проєкту ОНП «Теоретична та практична філософія» зі стейкголдерами. До публічного обговорення проєкту освітньо-наукової програми «Теоретична та практична філософія» долучилися: Сторожук Світлана Володимирівна – доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії Національного університету біоресурсів і природокористування України; Васильєва Ірина Василівна – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії, біоетики та історії медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця; Сторіжко Людмила Василівна - доктор філософських наук, професор кафедри філософії Національного технічного університету України "Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського"; Кравченко Юлія Миколаївна - кандидат філософських наук, керівник лабораторії з розвитку критичного мислення НЦ МАН, а також магістранти кафедри філософії: Гончарова Катерина, Крюков Олексій, Пунтусов Ілля.
При обговоренні пропонованих проєктом пропозицій, увагу насамперед звернули на момент наявності в ній практик аналогічних вітчизняних та іноземних програм та їх врахування при формулюванні цілей та визначенні програмних результатів ОНП. Також звернулися до питання особливостей/специфіки програми, а саме до питання характеристик ОНП, що роблять її конкурентоздатною у порівнянні з вітчизняними та іноземними аналогами. Магістранти звернули увагу на реалізацію студентоцентрованого підходу в освітньому процесі в межах ОНП та внесли свої відповідні пропозиції щодо вдосконалення даного принципу академічної свободи.
Дякуємо всім учасникам зустрічі за плідну роботу та співпрацю!

Кафедра філософії запрошує Вас до обговорення Проєкту оновленої магістерської освітньо-наукової програми "Теоретична та практична філософія". Ознайомитися з Проєктом можна за посиланням.

Всі пропозиції та зауваження Ви можете приймаються на електронну адресу кафедри філософії (kfil_ifon@npu.edu.ua), а також у форматі приватних повідомлень на сторінці кафедри в мережі Фейсбук. Водночас запрошуємо пройти опитування щодо оновленої магістерської програми.

Будемо щиро вдячні за Ваші побажання та пропозиції, а також за рекомендації на шляху до вдосконалення проєкту програми.
захист магістрів24 травня 2021 року магістранти кафедри філософії представили на розгляд комісії свої наукові розвідки. Цьогоріч проблематика досліджень підтвердила ґрунтовність підготовки здобувачів освіти та актуальність студентських науковіх інтересів: робота Пунтусова Іллі "Інформація як форма тероризму" (науковий керівник: к.філос.н., доц. Облова Л.А.); робота Кудрика Романа "Розвиток ірраціоналізму в працях Шопенгауера та Ніцше" (науковий керівник: д.філос.н., проф. Глушко Т.П.); робота Федорченка Павла "Втеча від свободи як легітимація безвідповідальності" (науковий керівник: к.філос.н. Гончаренко К.С.). Всі магістерські роботи вирізняються академічною виваженістю та глибокою аналітичністю.
Вітаємо магістрантів, які успішно публічно захистили наукові роботи та їхніх наукових керівників! 

187237186 1623916114469201 8596156582904901148 nВідбулась секція філософії щорічної звітно-наукової конференції викладачів, аспірантів та докторантів "Єдність навчання і наукових досліджень - головний принцип університету - 2021".

З-поміж низки актуальних питань звернулися до: питання біофілії та його дизайну; проблеми екологічної етики та ядерних відходів; з'ясовували змісти брехні як діалогічного феномену; говорили про меритократію та соціальну нерівність etc. З доповідями виступили аспіранти кафедри: Дорофеєва Євгенія, Конопліч Владислава, Карпець Микита, Холоша Тамара, Сабадаш Катерина, Гуртовенко Павло.

   
© NPUROUNDER