facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

111 2

20 жовтня в арт-просторі «SKLO» факультет філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманва організував Міжнародну наукову культурологічну конференцію «Управління науковими проектами і креативна індустрія».

Після вітальних слів керівництва університету розпочалось пленарне засідання, під час якого мали слово як викладачі з кафедри культурології факультету філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова, так і шановні гості з різних куточків України.

На пленарному засіданні професор кафедри культурології НПУ Мєднікова Г.С. виступила з доповіддю на тему «Сучасна архітектура в контексті креативного міста». У своєму дослідженні вона відслідкувала останні тенденції містобудування з урахуванням ритму життя та існування в соціумі сучасної людини, розглянула вимоги сьогодення до будівництва нових міст, сучасне розуміння простору та масове будівництво з його проблемами та перспективами.

Далі професор кафедри культурології НПУ Більченко Є.В. розкрила категорію locality у вимірі культурної політики.

Директор Миколаївського коледжу культури і мистецтв Мицик С.В. розповів про креативність в організації роботи Миколаївського зоопарку, зокрема про створений на його території креативний простір та заходи, що були проведені на базі зоопарку за останні декілька років.

Доцент кафедри культурології НПУ Русаков С.С. розповів про актуальність онлайн-курсів та досвід співпраці з громадським освітнім проектом «Prometheus» під час створення першого в Україні онлайн-курсу з культурології.

unnamed

Доцент кафедри культурології НПУ Осадча Л.В. розкрила особливості клубної культури в контексті міських креативних індустрій.

В рамках конференції відбулась робота двох секцій, найбільш активною стала секція на тему культурних практик і формування креативних індустрій та інновацій як елементу креативної індустрії.

Голова СНТ НПУ Глеб Хоменко розповів про розвиток культурних кластерів в контексті креативної економіки, вироблення цінностей, розтлумачив поняття культурних кластерів та онлайн-кластерів.

Наступний доповідач, Євген Малюк, розглянув питання медіа віртуальної та доповненої реальності у відеоіграх. Він визначив різницю між віртуальною та доповненою реальністю, а також вказав на обладнання, що уможливлює функціонування такої реальності та на можливості, які вона надає або зможе надавати в майбутньому.

Вадим Гербановський розповів про трансформацію соціальної комунікації у сучасному світі на прикладі функціонування ігрових спільнот, акцентувавши свою увагу скоріше на позитивних, ніж на негативних аспектах комп'ютерних ігор для користувачів.

Олександр Манделіна розказав про «нові медіа» як універсальний мета-медіум на базі цифрових технологій.

Тетяна Заряжко у своєму дослідженні розглянула культуру здоров’я як повсякденну практику сучасності. Так як турбота про власне тіло набуває популярності, а здоров'я тіло чимдуж естетизується, здорове тіло можна і потрібно розглядати у культурологічному раскурсі.

Сергій Залєвський розкрив суть проекту "Венера" Жака Фреско, цей проект можна назвати новим типом світобачення, ідеї якого заслуговують на глибоке вивчення.  

Більшість виступів викликали широкий резонанс серед слухачів, що сприяло їхньому подальшому обговоренні. Конференція була актуальною  та пізнавальною. Безумовно кожен з присутніх збагатився новими ідеями, які ляжуть в основу нових культурологічних розробок.

 

Олександра Шаган

   
© NPUROUNDER