123

1-2 грудня 2016 року відбулась Перша Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів та студентів «Філософсько-антропологічні, психоаналітичні й екзистенціальні виміри буття людини». Тема 2016 року: «Любов, смерть, сексуальність у сучасній філософії и психології». Ця конференція була організована кафедрою філософської антропології ФФОН НПУ імені М.Драгоманова.

Конференція мала на меті дослідити теоретичні та практичні аспекти таких важливих та актуальних екзистенціальних феноменів, як любов, смерть та сексуальність. І хоча у філософському дискурсі важко віднайти єдину точку зору, усі учас- ники продемонстрували високий рівень знань, філософської та психологічної освіченості.44

Безліч чудових та талановитих доповідей прозвучало 1 грудня, для гостей та учасників конференції. Щирі вітання галереї «Скло», що приймала науковий захід: кава-брейк, неформальне спілкування, наукове порозуміння та бажання віднайти істину, – все це прикмети конференції, на якій було понад 50 учасників, – від професорів, докторів наук, до студентів 2 та 3 курсів.

Своїм урочистим словом відкрила конференцію відома філософ, письменниця, психоаналітик, завідувач кафедри філософської антропології С.А. Крилова. У своїй промові вона зазначила не лише важливість обраної теми, але й необхідність підтримки студентської наукової ініціативи.1233

Найбільшу увагу до себе привернули доповіді доктора філософських наук М.П. Препотенської, що влучно та творчо підійшла до освітлення питань люди в умовах мегаполісу, кандидата філофських наук Предеиної Марії, що стосувалась парадоксів сучасного визначення статі, а також Валявко Ірини, кандидата філософських наук, чия доповідь про аналіз феномену смерті призвела до жвавої дискусії.

Велике враження справила на аудиторію доповідь Ясної Іламі, що наголосила на феномені сексуалізації крові у сучасності. Обговорення її теми було жвавим, що лише вказує на дійсну актуальність цієї проблеми.14

На наступний день, 2 грудня, студенти магістерської програми «Філософська антропологія і психоаналіз» кафедри філософської антропології Дмитро Лобачов та Віра Давіденко презентували та провели свої майстер-класи та тренінги, що були чудовим завершенням двох днів – свята науки та філософії.

123333

Дякуємо кафедрі філософської антропології Факультету філософської освіти і науки НПУ імені М.Драгоманова і її завідуючий С.А. Криловій за підтримку і допомогу в організації конференції.

123332

Студент магістерської програми

«Філософська антропологія і психоаналіз»

кафедри філософської антропології