facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

zagФахівцями кафедри культурології підготовлено посібник «Українська культура: витоки і сучасність». Автори  розглядають українську культуру з використанням соціально-філософської теорії повсякденності, ідей культурних студій (Cultural Studies) та застосовуючи сучасний культурологічний апарат.

Замовити книжку https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f9e/1/16/27a1.pnghttps://goo.gl/forms/roo3e4JBa46hpf8G2

ПРО КНИЖКУ

obklad

Посібник написано із застосуванням новітніх підходів до аналізу української культури, з використанням соціально-філософської теорії повсякденності, ідей культурних студій (Cultural Studies), застосуванням сучасного культурологічного апарату.

Авторами показано, що формування українських традицій відбувалось через культурні практики повсякдення, які були засновані на національному світовідчутті, чуттєвості, естетизмі міфологічної свідомості. Структура та символіка українського орнаменту, естетичне ставлення до світу, оздоблення та прикрашання родинної оселі, сакралізація страви в українській кулінарії як спілкування зі Всесвітом, особливості спортивно-фізичної культурної практики відображають ментальні настанови українців. Доводиться, що саме на такому підґрунті в українському культурному просторі змогли з’явитись самобутні мистецькі практики, засновані на діалозі світових художніх та національних тенденцій.

ПРО АВТОРІВ

Галина Мєднікова

mednikovaДоктор філософських наук, професор кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова, автор близько 70 наукових публікацій з актуальних проблем культурології та естетики та навчального посібника «Українська та зарубіжна культура ХХ століття», де вперше було концептуалізовано  розвиток сучасного мистецтва України в контексті світового. 

Інна Гурова

gurovaКандидат історичних наук, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова. Коло наукових інтересів: історія культурологічної думки, семіотика культури, українська етноментальність та географічні образи в культурі.

ВИХІДНІ ДАНІ

Мєднікова Г.С. Українська культура: витоки і сучасність  : навчальний посібник / Г.С. Мєднікова, І.В. Гурова  За ред. Г.С. Мєднікової. – Київ:  Видавничий Дім «Слово», 2017. – 256 с., 16 с.  кол. іл.

ISBN 978-966-194-274-4

Замовити книжку https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f9e/1/16/27a1.pnghttps://goo.gl/forms/roo3e4JBa46hpf8G2

 

   
© NPUROUNDER