facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

4 tolstouhovМоїм колегам, викладачам і студентам
Інституту філософської освіти і науки!

Вітаю колектив з десятиріччям від дня заснування Інституту філософської освіти і науки! Зі створенням науково-навчального підрозділу, який ви уособлюєте, в освітянській галузі України закладені нові підвалини у вихованні сучасного покоління філософів і культурологів, які орієнтованих на єдність національних і загальнолюдських цінностей.

Десятирічний шлях є чудовим приводом для аналізу зробленого та окресленню нових перспектив. Зважаючи на плідну співпрацю з викладачами, студентами і випускниками, можу привітати з тим, що Інститут філософської освіти і науки як підрозділ вітчизняного флагману педагогічної освіти цілковито реалізувався і відіграє важливу у формуванні та реалізації гуманітарної стратегії розвитку НПУ ім. М.П. Драгоманова. Наукові здобутки, мистецькі проекти, освітні ініціативи, які реалізовані протягом десяти років колективом Інституту філософської освіти і науки, свідчать про те, що заснування у 2005 році Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова було своєчасним науковим та освітнім кроком, що відповідає поточним соціокультурним потребам української держави. Культурологічні проекти («Тиждень мистецтв», «Фестиваль релігійного мистецтва»), літературно-мистецькі проекти («Щоденник», «Продайте їсти»), освітньо-музичні цикли («Перший християнський князь» та ін.) не пройшли повз увагу широкого кола громадськості і викликали резонанс.

Науковці вашого інституту вирізняються свіжим поглядом на філософські і культурологічні теми, тому їх виступи на науково-практичних конференціях викликають жваві дискусії і сприяють розвитку галузі. Окремо слід зауважити на актуальність підготовки студентів в Інституті філософської освіти і науки зважаючи на останні соціально-політичні події в країні. В умовах політичного, військового, ідеологічного, інформаційно-пропагандистського протистояння філософсько-культурологічні знання вчать зберігати безцінне право «право бути собою», чужому навчаючись та свого не цураючись.

Нині в нашій країні з'являються сучасні арт-заклади та культурно-освітні центри, волонтерські осередки та нові музеї, бібліотеки і школи, які чекають на випускників вашого Інституту і роблять його затребуваним на ринку праці. Про це також свідчить робота ваших фахівців у відповідних закладах міста Києва – від класичних закладів освіти та культури до цілком постмодерних фестивальних та виставкових центрів.

Підготовка студентів у вашому інституті здійснюється на основі концепції гуманістичної педагогіки, однією з особливостей якої є діалоговий підхід до навчання молоді: студент перестає бути просто тим, хто навчається. Він стає активним учасником смислових процесів, які відбуваються в середині освітньо-культурного простору.

Вітаю студентів, випускників та викладачів Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова з вашим першим десятиріччям. Успіхів Вам, здоров'я, перемог. За Вами Україна, з Вами Бог!

З повагою,
співголова Наглядової ради НПУ імені М.П. Драгоманова,
почесний Президент Фонду сприяння розвитку мистецтв,
дійсний член Національної академії педагогічних наук України,
Голова державної екзаменаційної комісії
Інституту філософської освіти і науки,
доктор філософських наук, професор
А.В. Толстоухов

 

 

   
© NPUROUNDER