facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

15 квітня 2019 року в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбулася Всеукраїнська конференція на тему: «Унезалежнення православних та його вплив на релігійно-церковне і суспільно-політичне життя сучасної України». На конференції відбулося експертне обговорення стану та перспектив українського православ’я. У обговоренні взяли участь провідні вітчизняні релігієзнавці та богослови, представники єпископату і священства.

IMG 2090IMG 2095IMG 2100IMG 2103IMG 2104

Від імені керівництва Університету учасників конференції вітав декан факультету філософії та суспільствознавства Іван Іванович Дробот. Благословив на творчу працю світських та церковних науковців єпископ Харківський та Богодухівський Митрофан.

Проаналізував шлях до канонічно визнаної автокефальної помісної церкви завідувач кафедри богослов’я та релігієзнавства Віктор Дмитрович Бондаренко. Джерела внутрішнього різноманіття української православної традиції було висвітлено у доповіді докторанта кафедри богослов’я та релігієзнавства Дарини Морозової. Про виклики, які постали після виникнення ПЦУ з точки зору національної безпеки розповіла провідний український релігієзнавець професор Людмила Филипович. Про законодавчий захист релігійної свободи після трансформацій профільного законодавства розповідів народний депутат, професор НПУ Віктор Єленський.

Цілий ряд доповідей єпископів, священиків і науковців були присвячені аналізу об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року, канонічним та богословським засадам помісності та автокефальності православної церкви. Важливою також стала тематика наповнення новим змістом української православної ідентичності у зв’язку з розвитком відкритості, діалогу, міжконфесійної та міжрелігійної взаємодії.

На конференції було представлено новий «Молитовник», спеціально перекладений на українську ініціативною групою священиків та мирян з метою досягнення більшою зрозумілості для сучасної людини давньої релігійної культури.

В цілому учасники конференції погодилися, що ПЦУ сьогодні є народною церквою, розвиток якої сприяє укріпленню українського громадянського суспільства, а нове православне відродження, подібне до могилянського, можливе внаслідок розвитку релігійних громад, мережі спілкування релігійних активістів, виникнення релігійних рухів, що поєднували б універсальність відкритого вселенського православ’я з національними формами культури.

Наступна конференція, пов’язана із аналізом трансформацій в релігійній сфері України відбудеться в НПУ імені М.П.Драгоманова 14 травня 2019 року і буде присвячена темі «Єдність православних в Україні: стан, проблеми, шляхи досягнення».

   
© NPUROUNDER