4 жовтня факультет філософської освіти і науки організував в університетському арт-просторі «SKLO» культурологічну зустріч з відомим телеведучим Михайлом Шамановим. Публікуємо враження студентів нашого факультету.
«Михайло Шаманов розпочав зустріч з розповіді про своє життя, а саме про тернистий шлях до успішності й знаменитості. Він розповів, що на творчі пошуки його підштовхнув розрив стосунків із коханою дівчиною, якій Михайло бажав довести свою спроможність стати відомим, показати, що він здатен на більше. Таким чином, знайшовши особисту мотивацію, він розпочав роботу на радіо у рідному місті. Тривалий час його праця не мала гідної винагороди, але Михайло отримав чудовий досвід роботи в команді з різноманітними людьми. Це, на думку гостя, є вкрай важливим для успішної самореалізації.
Михайло розповів про перші творчі успіхи, які додавали йому наснаги рухатись далі, долаючи всі перешкоди та змушували повірити у те, що всі люди рівні й те, що в житті все можливо. Наразі він є успішним телеведучим, але зізнався про страхи, які супроводжували його на початку телевізійної кар’єри. Михайло зауважив, що вважає подолання страхів надважливим елементом становлення людини, адже саме страх не дозволяє нам бути тими, ким бажаємо. Тож можна з упевненістю сказати, що однією зі складових філософії Михайла Шаманова є подолання внутрішніх страхів, боротьба із самим собою задля досягнення поставленої мети. Також телеведучий зазначав, що вважає себе фаталістом і у більшості випадків покладається на власну долю, адже вірить, що усе складеться якнайкраще у будь-якому разі. Проте я вважаю, що без значних зусиль, докладених Михайлом, його життя ніколи б не було таким, яким воно є зараз. Можна сподіватись на щасливий випадок, але неможливо досягти нічого сидячи склавши руки.Згодом Михайло Шаманов розповідав про цікаві випадки, що траплялися із ним та його колегами під час роботи на радіо та телебаченні. Аудиторія була в захваті.
Насамкінець у присутніх була можливість поставити Михайлові декілька запитань, чим присутні охоче скористались. Студентам та іншим слухачам було цікаво поспілкуватися з телеведучим та дізнатися його думку з приводу питань, що хвилювали їх.
Мені сподобалась ця творча зустріч із Михайлом Шамановим, одразу відчутно, що він є людиною, з якої варто брати приклад. Особисто мене його розповіді надихнули змінювати життя на краще і боротися з власними страхами. Мабуть, ніхто з присутніх також не залишився байдужим після почутого»
Олександра Шаган,
студентка ІІ курсу напряму «Філософія»
«Склалися чудові враження від цієї зустрічі. Михайло – дуже відверта, комунікабельна та цікава людина. Він розповів про свій шлях до успіху , мотивації та цілі які він ставив перед собою. Він називає себе фаталістом, але в позитивному сенсі цього слова. Пояснює це тим, що протягом життя він досягав певних успіхів навіть на мріявши про це. Наприклад, історія про те, як Михайло став журналістом. Він навчався на перекладача і не думав про журналістську кар’єру. Коли він спробував себе у цій галузі і в нього не вийшло, з часом він все одно став журналістом.
На своєму прикладі Михайло довів, що всі люди рівні і немає нічого неможливого для нас, потрібно долати свої страхи і впевнено рухатись вперед. Ця зустріч була у стилі діалогу, тому було легко ставити питання, на які Михайло із радістю відповідав, одним із них було питання про кредо Шаманова. Гість відповів: «Лучше быть, чем казаться, много делать и мало выделяться». Про свою мотивацію він сказав так: «Хочу сделать мир лучше». В роботі він ставить за ціль наблизити наш рівень нашого життя до європейського. Але що для нас є європейський рівень життя? Це безпека для нас та нашої сім’ї, профспілки, свобода слова та правдива інформація, яку ми отримуємо від ЗМІ та телебачення, а головне, щоб вона була єдиною на різних каналах, чисті вулиці та безліч інших характеристик. Він говорить про те, що не потрібно боятися зробити крок до кращого життя, не думати про те, що від тебе одного нічого не зміниться, а просто робити. І немає різниці це буде щось матеріальне чи духовне, потрібно просто щиро хотіти цього і робити»
Таісія Зінченко,
студентка ІІ курсу напряму «Філософія»