facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

ava11

Сучасна освіта все більше стає доступною для кожного, адже довкола нас рясніє низка запрошень на різноманітні курси та семінари. От тільки все дедалі складнішим стає можливість виділяти час на вдосконалення своїх знань і себе. Саме тому набирає обертів феномен масових онлайн-курсів, який дає змогу отримати фахову освіту в зручний час. І що важливо – без втрати змісту.

Однією з платформ, яка займається безкоштовною освітньою діяльністю, є проект «Prometheus», де 23-го січня 2017 року стартує онлайн-курс факультету філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова «Культурологія для всіх».

Перший Драгомановський онлайн-курс розглядає багато питань, що стосуються культури та культурології - науки, що її вивчає. Ця наука інтегрує в собі велику кількість практик з інших дисциплін, тому однією з переваг курсу є те, що він поєднує в собі знання з філософії, мистецтвознавства, соціології, педагогіки та ін . Так, за вісім тижнів, який триватиме онлайн-курс з культурології можна отримати цільний комплекс знань з декількох дисциплін, якими можна буде послуговуватись не лише в теорії, але і використовувати на практиці.jDYnj1yc4eQ

Не слід залишати без уваги і ще одну нагальну проблему сучасної освіти – ігнорування викладання історії культури у фаховому культурологічному напрямі. Відомо, що до культури, як предмету вивчення, як в школі, так і в університеті, інколи ставляться досить поверхово. Тому цей курс має стати чудовою альтернативою і змінити загальне розуміння культурології.

Актуальність запропонованого онлайн-курсу викликана тим, що часто ми не можемо пояснити чим же насправді є культура і які сфери нашого життя вона займає. Разом з цим прикладним блоком, присутня і частина теоретичного матеріалу про сучасний прояв культури у різних аспектах.

Курс містить в собі вісім складових: культурологія як наука і навчальна дисципліна, мистецтво новітніх технологій, культура як освіта, релігія і культура, традиційні культури Сходу, культурологія ментальності, теорія масової культури, екранна культура.

Онлайн-лекції проводитимуть викладачі Факультету філософської освіти і науки, які разом з тим мають широку культурну діяльність.

Ознайомитись більш детально з курсом та зареєструватись можна за посиланням: http://courses.prometheus.org.ua/courses/NPU/CULT101/2016_T1/about

Також пропонуємо вашій увазі коментарі викладачів-учасників онлайн-курсу щодо його значення в сфері освіти, форму репрезентації, а також власні враження від процесу підготовки курсу.

Влада Герасименко

 mfpTFItx9pk

Що кажуть про курс викладачі?

«Поява таких курсів в інтернеті свідчить про повне торжество віртуалізації. Наука активно інтегрується в кіберпростір, стискається, трансформується у візію. Головна задача науковця-блогера за таких умов – поєднувати якості актора та інтелектуала, слово і образ, сувору логіку ідеї із зримим випуклим динамізмом. Мені, зокрема, курс з сходознавства довелося перевести майже на алегоричний спосіб виразу, а теологічні інтерпретації культур відтворювати у світлі філософії постмодерну і дигітальних реалій».

Євгенія Більченко,

доктор культурології, професор,

поетеса, перекладач

 

«Революція в якості української освіти стане можливою, по-перше, завдяки новим комунікативним каналам, які забезпечать доступність якісного контенту широкому загалові. По-друге, подача матеріалу має здійснюватися в сучасній інтерактивній формі, з налагодженим зворотнім зв’язком. Комфортна мовчанка слухацької аудиторії, як це буває на звичайних лекціях, просто унеможливиться, адже он-лайн навчання створює формат, коли звертаються не до всіх, а до кожного. Таким чином, навчання максимально персоналізується як в темпі, так і в актуальності змістовної складової. Освіта, справді, отримує шанс стати ’’людинотворчістю’’».

Лариса Осадча,

кандидат філософських наук, доцент

 

«Дякую колегам, які погодились на створення культурологічного онлайн-курсу. Це вкотре доводить високий професійний рівень нашого колективу. У нас вийшло вісім неординарних, але вкрай актуальних лекцій. І хоч цей досвід є новим для кожного лектора, але він вже дає свої перші плоди, так як він дає розуміння нового формату роботи з сучасним студентом. Чекаємо на старт онлайн-курсу і певен, що на нас очікують нові освітні відкриття»

Сергій Русаков,

кандидат філософських наук, доцент,

організатор онлайн-курсу

 

   
© NPUROUNDER