facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

xf2JVrZVuJ8

27 жовтня факультет філософської освіти і науки організував в арт-просторі «SKLO» зустріч з культурологом і телеведучим Вадимом Карп'яком. Під час розповіді гість окреслив роль гуманітарія в сучасному світі, особливості культурології та вплив медіа на сприйняття дійсності.

Зустріч розпочалась з несподівано філософського ракурсу, так як Вадим Карп'як почав з пояснення відмінності між реальністю та дійсністю, пояснював принципи формування патернів реальності. На думку Вадима, відмінність між реальністю та дійсністю полягає в тому, що реальність – це те, що ми вважаємо дійсністю, а дійсність – є тим, що все є насправді. Наше сприйняття дійсності залежить від багатьох чинників, на нього впливають книжки, які ми читаємо та медіа, які нас постійно оточують. В якості прикладу гість навів книжки, що суттєво впливають на сприйняття реальності. Однією з таких книжок, за словами Вадима Карп'яка, є Євангеліє. Культуролог вважає, що читання здатне викривляти нашу реальність, особливо якщо ми повністю довіряємо джерелу і бездумно приймаємо інформацію.

X0ZmYE8Turk

Потім Вадим Карп'як вирішив поговорити про мистецтво модерну і постмодерну. В епоху модернізму митці постійно намагалися створити щось нове, проте всередині ХХ століття культура зіткнулася з ситуацією неспроможності створити думку, яка б не була висловлена раніше. Через це постмодерністи не робили спроб створення чогось нового, а почали міксувати попередні ідеї в незвичний спосіб, створюючи при цьому новітні мистецькі форми. У мистецтві Постмодерну набув популярності парафраз, який разом з цитатністю і наслідуванням став підґрунтям для виникнення низки високохудожніх творів сучасного мистецтва.9TdSGuYTKhs

З приводу конструювання реальності через медіа, телеведучий зазначив, що негативні речі завжди приваблюють людей більше, ніж дещо хороше, тож на це робиться акцент під час написання сюжетів телевізійних новин. Через це можливе певне викривлення – у майбутньому про нас можуть говорити як про епоху суцільних негараздів.

Вадим Карпяк як культуролог вважає, що преса може здійснювати як негативний, так і позитивний вплив на хід історії. Головне лише усвідомлювати наслідки від оприлюдненої інформації і прагнути до об'єктивності своїх суджень.

Олександра Шаган

 

   
© NPUROUNDER