facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

После чтения Митрича

16 березня 2017 року, на численні прохання студентів та аспірантів, кафедра філософської антропології та лабораторія метаантропологічних досліджень запустили в дію черговий цікавий проект – літературну студію «ФІЛОСОФСЬКЕ МИСТЕЦТВО: есе, афоризми, проза, поезія». Початок роботи цього проекту співпав ще з однією дуже важливою подією, яка відбувалась цього ж дня в університеті на Факультеті філософської освіти та науки. Саме в цей день майбутні абітурієнти прийшли на «День відкритих дверей», щоб познайомитись з факультетом, кафедрами, викладачами та спеціальностями. І початок роботи літературної студії яскраво продемонстрував відвідувачам, яке цікаве та насичене студентське життя на факультеті.

Задум філософсько-літературної студії «виношувався» та планувався завідуючою кафедрою, доктором філософських наук, професором Світланою Анатоліївною Криловою, вже дуже давно. Адже студенти та аспіранти часто зверталися за порадою до викладачів кафедри з приводу своїх творчих спроб у написанні есе, прози, віршів тощо. Передувала початку літературної студії ще одна подія, що відбулась у травні 2016 року, а саме – «Перший Всеукраїнський конкурс студентських авторських афоризмів», який провела кафедра філософської антропології.

Конкурс афоризмів остаточно підштовхнув та надихнув на відкриття студії «ФІЛОСОФСЬКЕ МИСТЕЦТВО». Адже він продемонстрував, що бажання творити є абсолютно у кожної людини, тому що цей конкурс зібрав та об’єднав навколо себе студентів найрізноманітніших напрямків навчання, – від  інформатиків, фізиків і програмістів до філософів, психологів та філологів з різних регіонів. Саме цей конкурс показав, яка величезна потреба у студентів не лише займатися творчістю, а й бажання продемонструвати власну «пробу пера», щоб почути оцінку, прислухатися до порад більш досвідчених авторів. Отже, поява творчої студії кафедри філософської антропології стала закономірним продовженням цього проекту.

Відкрив роботу студії її ведучий – доктор філософських наук, професор кафедри філософської антропології, засновник та Президент Асоціації Філософського Мистецтва Назіп Віленович Хамiтов (літературний псевдонім – Нез Світлий), який сам має величезний творчий досвід, адже він є автором багатьох романів, есе, оповідань, афоризмів, віршів. Також знімався у кінофільмах за мотивами власних романів (і був співавтором сценаріїв). Свій шлях у філософське мистецтво Назіп Віленович розпочав ще зі студентських років, прагнучи розгадати таїну мистецтва, філософії, людини, і як наслідок його творчих пошуків «народилися» наукові дослідження, за яким він і захистив кандидатську і докторську дисертації «Мистецтво як розв’язання суперечностей людського буття» та «Самотність як феномен людського буття».

Спираючись на власний теоретичний, художній і публіцистичний досвід, Назіп Віленович у вступному слові пояснив різницю між мистецтвом в широкому значенні цього слова та філософським мистецтвом, наголосивши на важливій ролі саме ФІЛОСОФСЬКОГО МИСТЕЦТВА в житті людини. Адже лише справжнє філософське мистецтво здатне викликати у людини інсайт та катарсис, допомогти зрозуміти, осмислити своє життя, іноді, навіть кардинально змінити долю й життєву стежку.

Після вступного слова Назіп Віленович продемонстрував слухачам студії свій творчий талант, прочитавши власну філософську притчу «Казка про повернену молодість». Автору вдалось вразити майбутніх «нобелівських лауреатів», оскільки по завершенні прослуховування твору, в аудиторії повисла тиша, і, як висловилася одна з присутніх: «Назіпу Віленовичу вдалося доторкнутись до струн моєї душі…»

Учасники студії висловилися про цей твір, як такий, що має важливий арт-терапевтичний ефект – спрямовує читача до подолання тих душевних травм, що породжують глибинний страх,  до віри в себе і в любов до Іншого.

Творчість професора надихнула присутніх продемонструвати та пригадати про свої здобутки. В аудиторії звучали наукові міркування і художні твори як студентів, так і аспірантів, і викладачів. Зокрема, декламувала свої вірші й завідуюча кафедрою філософської антропології Крилова Світлана Анатоліївна. Автор цієї статті продемонструвала свої художні фото.

Засідання студії «ФІЛОСОФСЬКЕ МИСТЕЦТВО» завершилося на високій катарсичній ноті. Учасники літературної студії залишали аудиторію в піднесеному настрої, натхненні та бажанні творити! І, як продовження цього проекту для молодих, талановитих та креативних особистостей на кафедрі планується відкриття магістерської програми «Філософська публіцистика, філософське мистецтво та арт-терапія», після закінчення якої студенти здобудуть не лише диплом, а й реальні якості філософського письменника, публіциста,філософського арт-терапевта, – ті якості, що дозволяють достукатись до кожного серця і пробудити найкраще в людях!

А літературна студія «ФІЛОСОФСЬКЕ МИСТЕЦТВО: есе, афоризми, проза, поезія» продовжує свою роботу і з нетерпінням чекає усіх бажаючих кожного третього четверга місяця о 15:00 на кафедрі філософської антропології НПУ імені М.П. Драгоманова (вул. Тургенівська 8/14, ауд. 14-11), з надією, що «зростить» та виховає справжніх Нобелівських лауреатів, які прославлять Україну! ))

Людмила ШКІЛЬ,

кандидат філософських наук, доцент,

доцент кафедри філософської антропології 

   
© NPUROUNDER