facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

problema-gidnosti-1Кафедра філософської антропології Інституту філософської освіти та науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова організувала обговорення однієї з найактуальніших проблем сучасності: людської гідності у вимірах війни та миру. Дискусії щодо окресленої проблематики розгорнулися у форматі міжкафедрального семінару «Філософія. Людина. Культура».

Унікальність і важливість заходу виділив у своєму вступному слові ректор НПУ Віктор Андрущенко, зазначивши, що подібний аналіз ситуації у міждисциплінарному плані завжди демонстрував свою результативність. Вчені різних наукових площин і навіть різних академічних поколінь забезпечують погляди на одне й те ж поняття під різними точками зору, що у свою чергу розкриває об'ємну картину того чи іншого явища.

Тема людської гідності все більше актуалізується сьогодні в наукових доробках вчених. Представники кафедри філософської антропології запропонували гостям і учасникам обговорення такі тези для роздумів:

  • problema-gidnosti-3Чи може бути різне ставлення до людської гідності в умовах війни та миру?
  • Метаантропологічний підхід у розумінні гідності у вимірах війни та миру.
  • Гідність, моральність та шляхетність у бутті нашого сучасника.
  • Як можлива краса стосунків з ворогом?
  • Людська гідність, війна і творчість.
  • Культурні й релігійно-ментальні детермінанти гідності.

«Сьогодні ми всі поставлені в обставини, коли жити, творити й відтворювати доводиться в умовах фактичної війни, – розповідає Віктор Петрович, – Ці умови на нас тиснуть таким чином, що психологія, мораль, наші уявлення про сутність і призначення людини, людські цінності трансформуються. Проблема ж гідності – дуже глибока й є фактично проблемою людського єства. Її перетворення в сучасних умовах – сутність перетворення людини».

problema-gidnosti-2Вчені резюмують, що те, наскільки конкретна людина здатна бути внутрішньо вільною, не піддаючись тиску з боку суспільства, цивілізаційних змін, говорить про її людську гідність і шляхетність.

«Разом з тим, ми декларуємо єдність як відчуття цінності кожної людини, – наголошує завідувач кафедри філософської антропології Світлана Крилова. – Чим більше ми відчуваємо повагу й свою потрібність з боку соціуму, тим більше нам хочеться самореалізовуватися й відповідно робити щось для цього суспільства».

Прес-служба університету

Оригінальний допис розміщенно на головному сайті Університету

   
© NPUROUNDER