facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

КОНКУРС АФОРИЗМІВДля викладачів літо ― це час підбивання підсумків. Працюючи багато років в такому режимі, викладачі звикають на початку літа не лише підводити підсумки навчально-виховного процесу, але й власних життєвих періодів. Тому не дивно, що ось вже вшосте кафедра культурології та філософської антропології проводить Конкурс авторських афоризмів саме у цей період початку літа та завершення навчального року. 

Цього року конкурс порадував різноманітністю учасників та тематикою надісланих робіт. Географія учасників включає Київ, Львів, Одесу, Бориспіль, Білу Церкву, Харків та село Святопетрівське. Лідером за кількістю учасників став Київ!

Вік учасників цього року також приємно здивував журі Конкурсу: номінантами стали як учні молодших (Оля Скочинець, 2 клас, та Захар Іщенко, 3 клас) і старших класів шкіл, так і студенти, магістранти, аспіранти ЗВО, викладачі ЗВО і усі небайдужі до мудрого та влучного слова: режисер, фотохудожник, художник, письменники, психологи, музиканти, філософи, фрілансер. Велику зацікавленість цією творчою подією проявила молодь кафедри культурології та філософської антропології НПУ імені М.П.Драгоманова, адже чимало магістрантів та аспірантів стали учасниками та переможцями конкурсу.

До підбиття підсумків долучилося професійне та досвідчене журі у складі Голови журі - член-кореспондента НАН України, доктора філософських наук, професора Хамітова Н.В., завідуючої кафедри культурології та філософської антропології, доктора філософських наук, професора Крилової С.А. та членів журі - доктора філософських наук, професора кафедри філософії НТУУ «КПІ» Препотенської  М.П., кандидата філософських наук, доцента Шкіль Л.Л., магістранки  кафедри культурології та філософської антропології Скрипак І. 

         Варто підкреслити, що свято афоризмів дійсно об’єднало учасників, які ставили одне одному запитання, висловлювали власні думки, обговорювали контексти появи афоризмів та шукали потаємні сенси. Жваві обговорення тривали навколо таких афоризмів:

  «В кінці не забудь поставити крапку, щоб наступна історія починалася з великої літери» (Юлія Орєхова);

― «Як Сонце вічне джерело світла і тепла, так серце - вічне джерело Любові» (Захар Іщенко);

― «Сучасна людина від надлишку інформації лікується божевіллям байдужості» (Наталія Терлецька);

― «Спочатку було  не слово. Спочатку була мрія »(Анна Нівня);

― «Міра є в усьому, крім Любові ...» (Андрій Воробйов).

Цікаво, що в процесі живого обговорення творча іскра торкалася усіх присутніх, завдяки чому відбулося вдосконалення деяких афоризмів учасників та навіть народження нових. Наприклад, народився такий афоризм: «Суета убивает красоту». 

Організатори та журі Конкурсу дякують усім номінантам, вітають Переможців та бажають продовжувати пошуки Мудрого Слова і оволодівати Мистецтвом створення афоризму. Бажаємо вам гарного літа та нових творчих знахідок!

Усі переможці отримають дипломи та приємні, а головне, ― корисні подарунки!

 

Ляшенко Лідія,

кандидат культурології,

старший викладач кафедри

культурології та філософської антропології                    

   
© NPUROUNDER