facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

Круглий стіл про філософську антропологію у практичних вимірах

31 березня 2015 р. о 12 годині в центральному корпусі НПУ імені М.П. Драгоманова в рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 10-ій річниці кафедри філософської антропології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова, було проведено круглий стіл на тему: «Філософська антропологія в теоретичних та практичних вимірах: освіта, наука, мистецтво та медіа-простір».

Очолили даний захід науковці-викладачі, С.А. Крилова – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософської антропології НПУ імені М.П. Драгоманова, Н.В. Хамітов – доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, професор кафедри філософської антропології НПУ імені М.П. Драгоманова, І.В. Степаненко – доктор філософських наук, професор, завідувач відділу інтернаціоналізації вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України.
filantrop-v-teor-i-prakt1Тема, запропонована для обговорення, наразі свідчить про актуальні виклики нашого часу. Зокрема, за круглим столом обговорювалось таке наболіле для української наукової спільноти питання: як філософській антропології, як науці про філософію людини, проявитися на лише в теоретичних, а й практичних вимірах: в освіті, в науці, в мистецтві та медіа-просторі?
В обговоренні брали участь понад 40 учасників – студенти, аспіранти, науковці ВНЗ та науково-дослідних установ, а також працівники, які активно займаються науковими дослідженнями в сфері філософських, історичних, соціологічних та політичних наук.
Оскільки основною тематикою круглого столу була дискусія про те як філософії та такому важливому її напрямку, як філософська антропологія, перейти від теорії до практичного втілення та застосування, то до обговорення із зацікавленістю залучилося широке коло учасників, зокрема студенти не лише Інституту філософської освіти та науки, а й студенти інших спеціальностей, не лише фахівці з філософії, а й інших наук та дисциплін, чим показали, що філософія є тим універсальним містком, який унікально пов'язує між собою сферу усіх наукових інтересів. Зокрема, у дискусії брали участь Коваленко Ольга – кандидат економічних наук, член-кореспондент УАН, яка запропонувала не просто давати знання з філософії студентам, а зробити так, щоб ці знання були своєрідною перепусткою в життя, Атестатом Мудрості. Цікавим також був виступ, заявлений як спроба філософського есе Юрія Вологжанінова, доктора фізико-математичних наук на тему: «Вектор розумного життя».
filantrop-v-teor-i-prakt2Та все ж таки основним питанням обговорення була тема втілення філософії в практичну царину, зокрема й в буденне життя людини. Особливо гостро поставила це питання запрошена на круглий стіл журналіст Всеукраїнського молодіжного інформаційно-аналітичного журналу «Стіна» Наталя Костилева. Вона наголосила на тому, що саме зараз, у такі буремні і складні часи для України, філософія як ніколи потрібна людям, але для того, щоб вона була зрозумілою і доступною для якомога ширшого кола слухачів, потрібно мати не лише блискучі знання із філософії та філософської антропології, а й вміти їх донести до людей. Для цього вона порадила фахівцям-філософам виходити із своїх обмежених аудиторій та кабінетів у маси і вчитись доносити філософську мудрість до широкого загалу простою, зрозумілою для всіх мовою, а не за допомогою складних академічних термінів.
У відповідь на її репліку та побажання доктор філософських наук, професор Назіп Хамітов сказав, що він власним життєвим творчим прикладом прагне показати, як перейти від теорії до практичного втілення філософії. Оскільки він є президентом Асоціації Філософського Мистецтва, автором та ведучим цілого циклу передач на радіо Ера-FM та телепередач на телеканалі ЦК, і розповів про свій новий надзвичайно цікавий телепроект, назва якого якраз і говорить про практичне втілення філософії у життя – це нова телепередача «Мистецтво жити».
filantrop-v-teor-i-prakt5До дискусії приєдналася завідуюча кафедрою філософської антропології, доктор філософських наук, професор Світлана Крилова, яка також є автором та ведучою цілого циклу теле- та радіопередач. Зокрема, вона розповіла про грандіозні ідеї низки заходів, які плануються на кафедрі філософської антропології. Це і створення літературної студії актуалізації Нобелівського потенціалу для студентів, аспірантів та викладачів НПУ імені М.П. Драгоманова, про розробку нових цікавих спецкурсів, також зробила презентацію власних та написаних у співавторстві з професором Назіпом Хамітовим книг, певна кількість яких адресуються широкому колу читачів тощо.
filantrop-v-teor-i-prakt3Також взяла участь у дискусії кандидат філософських наук, режисер телеканалу ЦК Вселена Крилова. Вона показала, зокрема, як поєднує у своїй творчій діяльності філософію та мистецтво.
Мудрі та оригінальні думки висловили аспіранти кафедри філософської антропології: Агнесса Пашинська, Роман Чорний, Олександра Смирнова.
Загалом обговорення теми, заявленої на круглому столі, було цікавим та насиченим. Студенти та гості круглого столу отримали для себе багато нової та пізнавальної інформації від практикуючих викладачів та фахівців-філософів, висловили вдячність доповідачам і організаторам даного заходу та сподівання, що такі цікаві заходи кафедра філософської антропології проводитиме частіше.

filantrop-v-teor-i-prakt4Кандидат філософських наук,
доцент, доцент кафедри філософської антропології
Людмила Шкіль

 

   
© NPUROUNDER