vidkryttya-volynky-rektor

30 квітня 2015 р. в рамках «Тижня студентської науки» в Інституті філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова відкрито аудиторію професора Григорія Волинки. Для урочистого відкриття оновленої аудиторії, де працював відомий український вчений і педагог завітало керівництво Драгомановського вишу, колеги, друзі, студенти і випускники.

vidkryttya-volynky17-го квітня виповнився рік як пішов з життя заслужений діяч науки і техніки України, академік Української академії політичних наук, доктор філософських наук, проректор з наукової роботи НПУ імені М. П. Драгоманова, професор Григорій Волинка. «Філософ-романтик» – так називали Григорія Івановича оточуючі люди, яких він вмів вишукано здивувати і сприяти виникненню сумнівів, що як відомо, сприяє філософуванню.

Наталля Григоріївна на відкритті аудиторії ім. Г.І.ВолинкиВідомий український вчений 35 років життя присвятив науково-педагогічній діяльності в Драгомановському університеті, з них 25 років очолював кафедру філософії, а останні десять – вдало вищезгадане з адміністративною роботою на посаді проректора з наукової роботи НПУ імені М. П. Драгоманова.

Стрічку іменної аудиторії, де зібрана особиста бібліотека, нагороди і світлини професора Григорія Волинки, перерізав ректор університету академік Віктора Андрущенко і голова трудового колективу професор Іван Горбачук. Після цього перед присутніми виступили ректор академік Віктор Андрущенко, директор Інституту філософської освіти і науки професор Іван Дробот, директор Інституту корекційної педагогіки та психології академік Віктор Синьов, завідувач кафедри філософії з 2014-го року професор Наталія Мозгова. Кожен з виступаючих особисто знав Григорія Волинку, тому згадуючи його непересічну постать, слова наповнювались сумом і тугою. Григорій Волинка залишив цей світ рік тому в передвеликодневі дні. Під час відкриття аудиторії, друзі згадали, що Великдень був найулюбленішим святом філософа-романтика, а дехто сказав, що квіти подаровані Григорієм Івановичем в останній рік життя, нині дивовижним чином розквітли і мають композицію солодкого аромату.

Наприкінці церемонії із вшанування пам'яті філософа виступила доктор культурології, професор Євгенія Більченко, на становлення якої Григорій Іванович відігравав велике значення ще з аспірантських років. Євгенія Віталіївна зачитала вірш-присвяту Григорію Волинці:

Там, де з Богом домашні відносини
Не керуються жодною силою, −
Побудоване Місто Філософів:
Там – палаци із баштами синіми;

Там – кав'ярні, де каву і віски п'ють
Ті, що з Гегелем пудингом снідали;
Там – собори із гострими вістрями,
Мандариновим вишиті снігом... і

Є там діти.
Їх звуть Іхтіандрами:
Діти дихають сіллю і цедрою,
Діти море вивчають по атомах,
Діти грають у шахи із Цезарем.

Там монархи вклоняються митарям,
Там монахи братаються з сестрами...
Відведи мене, Боже, у Мир-город –
У Полтавську Губернію Всесвіту.

Вшанувавши пам'ять присутні пообіцяли поповнювати бібліотеку власними науковими виданнями, де відображатимуться ідеї наукової школи, яку створив Григорій Волинка. До речі, вже всередині травня в іменній аудиторії славетного українського вченого і педагога відбудуться Перші академічні читання присвячені пам'яті професора Г.І. Волинки «Філософія. Освіта. Наука».

Сергій РУСАКОВ
Світлини Михайла Франківського