ФІЛОСОФІЯ ДВДЯкщо ви бажаєте бути фахівцями з філософії або мрієте про інші професії, то завітайте на наші заняття. Ми запевняємо вас, що філософське мислення важливе завжди: вчора, сьогодні та завтра. Для вас особисто та вашої майбутньої професії, яку обираєте тільки ви.

Коли: щосереди о 20.00 з 7 квітня по 26 травня 2021 р.

ДеZOOM

Реєстрація: Зареєструватись

Ми розповімо вам простою мовою про складність нашого я, світу і філософії.

Всі учасники, які братимуть активну участь в дискусіях отримають сертифікати від факультету філософії та суспільствознавства НПУ імені М.П.Драгоманова.

Детальні описи лекцій на сторінці кафедри філософії

Програма заходів:

7.04       Експеримент: інструмент мислення (Катерина Гончаренко, викладачка)
 14.04   Еристика та евристика: демаркація предметних полів (Наталія Мозгова, професорка, завідувачка кафедри)
 21.04      Парадокс стратегічного бачення (Надія Адаменко, викладачка)
 28.04      Спілкування: я, інший, інакший, чужий (Ігор Немчинов, професор)
 05.05      Наука буває різною… (Богдан Матюшко, викладач)

Мислення парадоксами (Людмила Облова, викладачка)

Звідки береться розум? (Віталій Пономаренко, викладач)

26.05  Філософія як практичне знання (Тетяна Глушко, професорка)

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХОДИ

171988029 1597105710483575 1213337556157986607 n
14-го квітня о 20.00 в рамках профорієнтаційного лекторію кафедри філософії відбудеться друга онлайн-зустріч з абітурієнтами. Всі охочі зможуть поспілкуватись з доктором філософських наук, професором Наталією Мозговою на тему «Еристика та евристика: демаркація предметних полів». Чи вважаєте ви, що істина завжди є результатом досягнення консенсусу між позиціями сперечальників, а може це результат суперечки як різновиду конфліктного діалогу чи дискусії, або полеміки, або диспуту?
Пропонована тема репрезентує наукове бачення еристики як методики ведення суперечки та евристики як методології або інструменту активізації та оптимізації творчого мислення.
Зареєструйтесь на заняття та дізнайтеся:
- що таке еристика та евристика;
- чим вони відрізняються;
- чи завжди дискусія, полеміка, диспут і дебати повністю збігаються із суперечкою;
- чи можливо побудувати логічну евристику;

166235461 1587568871437259 4012498114701272930 n7-го квітня 2021 року відбудеться онлайн-зустріч з Катериною Гончаренко на тему "Експеримент: інструмент мислення". Зустріч стане першою в рамках двомісячного профорієнтаційного лекторію кафедри філософії для всіх охочих пізнати філософські теми та познайомитись з викладачами нашого факультету.

Ви вважаєте, що експеримент є прикладною операціією/процедурою, яка може бути проведена лише на основі досвіду та емпіричних даних? Якщо так, то саме час розвінчувати цю теорію та долучитися до дискусії, де ми будемо - ”a capite ad pollicem” - перевертати все з ніг на голову.

Зареєструйтеся на лекцію та дізнайтесь:

✅як поєднуються між собою “експеримент” та “мислення”;
✅ що таке “мисленнєвий експеримент”;
✅ чому ще давні греки захоплювались мисленнєвими експериментами (дилемами);
✅ які результати можна отримати від мислення експериментом або як може бути корисним мисленнєвий експеримент при створенні програм безпілотного автомобіля;
✅ як “філософське зомбі” відрізняється від звичайної людини; чи здатна одна абстрактна мавпа створити текст; чи вдасться василискові Роко подолати недоброзичливців etc.