Якщо ви бажаєте бути фахівцями з філософії або мрієте про інші професії, то завітайте на наші заняття. Ми запевняємо вас, що філософське мислення важливе завжди: вчора, сьогодні та завтра. Для вас особисто та вашої майбутньої професії, яку обираєте тільки ви.
Коли: щосереди о 20.00 з 7 квітня по 26 травня 2021 р.
Де: ZOOM
Реєстрація: Зареєструватись
Ми розповімо вам простою мовою про складність нашого я, світу і філософії.
Всі учасники, які братимуть активну участь в дискусіях отримають сертифікати від факультету філософії та суспільствознавства НПУ імені М.П.Драгоманова.
Детальні описи лекцій на сторінці кафедри філософії
Програма заходів:
7.04 |
Експеримент: інструмент мислення (Катерина Гончаренко, викладачка) |
14.04 |
Еристика та евристика: демаркація предметних полів (Наталія Мозгова, професорка, завідувачка кафедри) |
21.04 |
Парадокс стратегічного бачення (Надія Адаменко, викладачка) |
28.04 |
Спілкування: я, інший, інакший, чужий (Ігор Немчинов, професор) |
05.05 |
Наука буває різною… (Богдан Матюшко, викладач) |
12.05 |
Мислення парадоксами (Людмила Облова, викладачка)
|
19.05 |
Звідки береться розум? (Віталій Пономаренко, викладач)
|
26.05 |
Філософія як практичне знання (Тетяна Глушко, професорка) |
ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХОДИ
19 травня 2021 року о 20.00, ZOOM - ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЛЕКТОРІЙ З ФІЛОСОФІЇ ДЛЯ УЧНІВ #7. Тема: «Звідки береться розум?». Лектор: Пономаренко Віталій Володимирович, доцент кафедри філософії, кандидат філософських наук.
Мислення - одне з найцікавіших і непізнаних властивостей людства. Мільйони доларів в наш час витрачається на дослідження людського інтелекту наукою. Та чи знаєте ви - що це питання вирішене філософією, і навіть вже має практичне застосування. До того ж його рішення не таке вже й складне, якщо відійти від загальноприйнятих стереотипів.
Зареєструйтесь на заняття та дізнайтеся:
- що таке розум;
- чи залежить розум від генів та від божественної сутності;
- в якому “органі” людини знаходиться мислення;
- і звичайно, відповідь на поставлене питання в темі бесіди.
28 квітня 2021 року о 20.00 - ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЛЕКТОРІЙ З ФІЛОСОФІЇ ДЛЯ УЧНІВ #4 Тема: «Спілкування: Я, Інший, Інакший,Чужий». Лектор: Ігор Немчинов, професор кафедри філософії, доктор філософських наук.
Чи знаєте Ви, де закінчується Ваше власне «Я» та починається Інший. Хто він? Інший, Інакший чи Чужий? Чи можна з ним спілкуватися? Як знайти спільну мову й де межа компромісів? Запропонована тема тісно пов’язана як з сучасними суспільними процесами, так й з філософським осмисленням спілкування.
- Як філософи розуміють людське «Я»
- як можливе спілкування між людьми
- чим Інший відрізняється від Інакшого та Чужого
- чи можна порозумітися з людьми інших традицій
- що таке толерантність й чи має вона межі
21-го квітня о 20.00 - ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЛЕКТОРІЙ З ФІЛОСОФІЇ ДЛЯ УЧНІВ #3. Тема: «Парадокс стратегічного бачення». Лектор: Надія Адаменко, доцент кафедри філософії
Чи згодні ви, що наше повсякденне життя — це як театр з усіма його оптичними та акустичними ілюзіями. Наші очі бачать те, що вони хочуть бачити; наші вуха чують те, що приємно чути; і найгірше — це чути лише одне.
Ми сприймаємо світ індивідуально. Кожна заздалегідь задумана ідея, кожен стереотип, будь-яке упередження схоже на пару окулярів із деформуючими лінзами або як спрямовані гучномовці.
Про що:
- що називається Парадоксом стратегічного бачення;
- у чому його небезпека;
- якими є наслідки його незнання для кожного з нас.
- якими є методи впізнавання ілюзій та яке значення тут має філософське мислення.
Запрошуємо всіх бажаючих!!!
14-го квітня о 20.00 в рамках профорієнтаційного лекторію кафедри філософії відбудеться друга онлайн-зустріч з абітурієнтами. Всі охочі зможуть поспілкуватись з доктором філософських наук, професором Наталією Мозговою на тему «Еристика та евристика: демаркація предметних полів». Чи вважаєте ви, що істина завжди є результатом досягнення консенсусу між позиціями сперечальників, а може це результат суперечки як різновиду конфліктного діалогу чи дискусії, або полеміки, або диспуту?
Пропонована тема репрезентує наукове бачення еристики як методики ведення суперечки та евристики як методології або інструменту активізації та оптимізації творчого мислення.
Зареєструйтесь на заняття та дізнайтеся:
- що таке еристика та евристика;
- чим вони відрізняються;
- чи завжди дискусія, полеміка, диспут і дебати повністю збігаються із суперечкою;
- чи можливо побудувати логічну евристику;
7-го квітня 2021 року відбудеться онлайн-зустріч з Катериною Гончаренко на тему "Експеримент: інструмент мислення". Зустріч стане першою в рамках двомісячного профорієнтаційного лекторію кафедри філософії для всіх охочих пізнати філософські теми та познайомитись з викладачами нашого факультету.
Ви вважаєте, що експеримент є прикладною операціією/процедурою, яка може бути проведена лише на основі досвіду та емпіричних даних? Якщо так, то саме час розвінчувати цю теорію та долучитися до дискусії, де ми будемо - ”a capite ad pollicem” - перевертати все з ніг на голову.
Зареєструйтеся на лекцію та дізнайтесь:
як поєднуються між собою “експеримент” та “мислення”;
що таке “мисленнєвий експеримент”;
чому ще давні греки захоплювались мисленнєвими експериментами (дилемами);
які результати можна отримати від мислення експериментом або як може бути корисним мисленнєвий експеримент при створенні програм безпілотного автомобіля;
як “філософське зомбі” відрізняється від звичайної людини; чи здатна одна абстрактна мавпа створити текст; чи вдасться василискові Роко подолати недоброзичливців etc.