facebook picture 5a3c060eccfa84.1675788915138831508396  

Фейсбук-спільнота

факультету 

   instagram  Інстаграм факультету     telegram  Студентський чат    
   

У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

   

Загальне фото першого курсу ІФОН (2015) в музеї Києва

17 березня культурологи І курсу продовжили знайомство з історичною складовою української культури, завітавши в Музейно-виставковий центр «Музей Історії Києва». Не минув тиждень після відвідання Музею шістдесятництва як молодь вирішила заглибитись в києвознавчий аспект, який більше тисячі років є найвпливовішим для національної культури.
Публікуємо враження Світлани ФАРИНИ від побаченого і почутого в музеї.

В Музейно-виставковому центрі «Музей Історії Києва» представлене унікальне зібрання експонатів, які найвиразніше демонструють етапи становлення міста: від часів легендарного Кия і до сучасності. Десятки тисяч артефактів, які були передані Інститутом археології АН, слугують наочним прикладом зародження української культури. Перед нами постають не просто предмети побуту, а й цінні твори мистецтва, наприклад досягнення ювелірних та гончарних майстрів Київської Русі.

Тривалий час «Музей Історії Києва» розміщувався в Кловському палаці. Нині він знаходиться в будівлі Українського дому. Звичайно на кількох поверхах, де знаходиться частина колекції, нізащо не помістиш понад 250 тис. експонатів, що засмучує києвознавців, культурологів і поціновувачів старовини. Наприклад, цілі поселення тисячолітньої давності зберігаються в фондах музею, але, на жаль, вони не доступні для відвідувачів.

Студенти ІФОН переглядають виставку в музеї КиєваВ будь-якому разі перед нами постає Київ у всій величності і красі. Ми можемо прослідкувати як було засновано Київ, як він занепадав і знов поставав на схилах Дніпра. Він відроджувався з попелу, як Фенікс, і щоразу по-новому виблискував куполами церков. Загалом історія Києва показує історію всієї України. Тут і зародження української літератури, і перший столичний театр, і особисті речі таких корифеїв, як Марія Заньковецька. Цінність колекції музею безумовно складно оцінити, особливо зважаючи, що сьогодні ми маємо можливість подивитись на історію столиці без імперського нашарування. Карта Боплана, на якій чітко написано слово «Україна» – вагомий аргумент для нашого народу. Такий же вагомий, як тризуб на монеті Володимира. Хто ж ще захоче сумніватися з тим, що кажуть нам історичні артефакти? Якщо з майбутнім можна ще посперечатися, можна змінити його власними зусиллями, то минуле, промовляє до нас фактами. На жаль, ці факти знаходяться в коробках в Українському домі на Європейській площі і лише дещиця представлена в Музейно-виставковому центрі на вул. Богдана Хмельницького.

Сподіватимемось, що зважаючи на сьогоднішню ситуацію в країні, буде звернена увага і буде знайдено гідне місце для представлення всієї експозиції величної історії Києва.

Світлана ФАРИНА,
студентка І курсу

   
© NPUROUNDER