5-9 квітня 2021 року відбулась щорічна звітно-наукова конференція студентів "Освіта та наука - 2021". Протягом тижня студенти презентували наукові напрацювання, переконували в доцільності запропонованих ідей під час наукових дискусій та взяли участь у низці круглих столів, які були організовані кафедрами факультету філософії та суспільствознавство. Проведений захід засвідчує наукову активність, допитливість та бажання активних форм навчання студентами факультету. Редакція сайту зібрала найцікавіші моменти насиченого тижня.  

 ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

6-го квітня 2021 року відбулося пленарне засідання наукової конференції факультету філософії та суспільствознавства Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. У рамках конференції студенти кожної спеціальності представляли свої наукові роботи та зосереджували увагу слухачів на актуальності цих робіт.

З вітальним словом до присутніх звернувся декан факультету, доктор історичних наук, професор Іван Дробот, який подякував студентам та викладачам за те, що організували і підготували зуміли якісно підготувати щорічну наукову студентську конференцію в онлайн-форматі. Принагідно декан факультету привітав усіх присутніх з 16-річчям факультету та зазначив, що однією із важливих складових діяльності навчального підрозділу університету є написання наукових, курсових та бакалаврських робіт і їхній публічний захист. Також було підкреслено, що саме факультет філософії та суспільствознавства є одним з небагатьох факультетів, що зберігає традицію підготовки друкованих збірників матеріалів студентських конференцій.

Відкрила наукову конференцію студентка кафедри психології Валентина Бухрашвілі з темою «Самостворення як психологічний прояв особистості». Доповідачка акцентувала увагу слухача на тому, що феномен самостворення не дуже відомий і намагалася пояснити його. При поясненні вона сказала таку цікаву річ, що феномен самостворення включає в себе те, що ти робиш для себе сам.  Розвиток власного «Я» - це один із факторів, що формує з особи особистість!

169999281 3987223194698071 1129801750066023076 n

Голенко Ольга представила кафедру дизайну та реклами.  Доповідачка говорила про те, як розширити простір через зорові ілюзії. Розповідала про методи зорових ілюзій – ефемеризацію, антигравітацію. Також зазначила те, що цей формат оформлення інтер’єру є дуже актуальним, але якщо його використовувати, то тільки в міру, без перебільшень. Своєю розповіддю Ольга допомогла всім присутнім поглибити знання з планування інтер’єру та розширення його за допомогою незвичних засобів. А також на коротку мить занурила слухачів у цікавий світ дизайнерських ілюзій та фантазій.

У рамках конференції було піднято одну із найцікавіших тем, що стосується культурного потенціалу сучасних українських інституцій. Цю тему озвучила студентка кафедри культурології та філософської антропології Колодій Роксолана. Доповідачка зробила акцент на тому, що в Україні нещодавно з'явились інституції, які мають культуротворчий потенціал, який полягає у створенні унікальних культурних проєктів, організації просвітницьких заходів для розвитку та популяризації класичної і сучасної культури. А також сказала, що завдяки підтримці нового візуального мистецтва відбувається представлення самодостатньої та сучасної української культури.

169966721 4036609179738595 1835727275176372555 n

Також на планерному засіданні виступила  Світлана Місєвич з темою «Ґенеза проблеми самореалізації в історії філософії» та Нефідова Софія Ігорівна з темою «Психологічні особливості молоді з нікотиновою залежністю». 

Прослухавши всі наукові виступи учасників конференції заступниця декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків, доктор філософських наук, професор Тетяна Глушко підсумувала ключові моменти засідання, подякувала доповідачам за цікаві та актуальні теми. Окремо було наголошено про те, що в наступні дні відбудуться секційні засідання відповідно до напрямів кафедр факультету.

 

СЕКЦІЙНІ ЗАСІДАННЯ 

 Секційне засідання звітно-наукової конференції студентів на кафедрі філософії видалося гарячим та плідним, саме таким чином повідомлено на офіційній сторінці кафедри у Фейсбук. «43 учасники, цікава тематика доповідей, жваві обговорення та нестримні дискусії! А все чому? Тому що колектив кафедри всіляко сприяє науковій атмосфері, навіть в дистанційному форматі та режимі-online», — вказано в дописі. 

 Варто сказати, що кафедра філософії керується принципом, що не існує переможців та переможених. Цьогоріч серед найбільш ґрунтовних були відзначені доповіді таких студентів та студенток: Дж. Мозес Ендрю — аспекти науки: вірити vs досліджувати" (І місце); Шульга Максим — "Теорія постанархізму С.Ньюмана як радикалізація політичної філософії", Трашутін Олександр — "Постмодерна боротьба множинності уявлень про людину vs тотальність конструктів Модерну" (ІІ місце); Гладишко Катерина - "О'єктивні та суб'єктивні причини дискримінації за статтю", Монятовська Олександра — "Герой як точка суб'єктивності протистояння колективному фараону і механізм його реалізації", Яковенко Карина — "Чи можна бути щасливим наодинці?" (ІІІ місце).

 

секція філософії

 

Секційне засідання кафедри психології відбулось 8 квітня 2021 року у теплій та дружній атмосфері. Окрім наукових доповідей студентів, була широка групова дискусія, яка сприяла формуванню різностороннього бачення різних психологічних проблем. «Багато студентів виявили бажання представити свої наукові доробки в наступному році на студентській конференції», — повідомлено на Фейсбук-сторінці кафедри

секція психології

 

Кафедра культурології та філософської антропології організувала та успішно провела дві фахові секції.

"Було багато бажаючих виступити, дискусії, питання, приємна наукова атмосфера! Усім велика подяка — студентам, викладачам, аспірантам!", — повідомляє Фейсбук-сторінка, яка присвячена філософській антропології. 

секція філ антропології

 Культурологічна секція об'єднала студентів спеціальності "Культурологія" всіх років навчання, адже були представлені студенти та студентки всіх курсів. Обговорення виявились глибокими, сповненими розуміння фаху та правил ведення наукової дискусії.  Під час доповідей був представлений аналіз різних культурних феноменів, творів мистецтва, а також презентовано новітні напрацювання щодо культурологічної методології.

Знімок екрана 2021 04 07 о 14.14.08 min

 

В результаті двогодинної роботи секції було визначено три найкращі доповіді. Цьогоріч студентами, які вразили всіх присутніх своїм виступом стали: Анастасія Скороход, Анастасія Степенко та Олексій Мінько. В якості подарунка ці студенти отримають фірмовий "Нотатник культуролога" з логотипом факультету. Чудовий сувенір на згадку про захід, який стане в нагоді під час підготовки нових наукових та творчих проєктів! 

photo 2021 04 11 14.45.33

 Також відбулись секційні засідання кафедри дизайну та реклами, кафедри історії та філософії історії. 

 

 КРУГЛІ СТОЛИ

Цьогоріч в рамках звітно-наукової конференції факультету відбулась низка круглих столів, які об’єднували студентів, викладачів та абітурієнтів. 

7 квітня відбувся круглий стіл«Подолання стресу в умовах пандемії» (кафедра психологія). Під час зустрічі, яку проводила професор кафедри Олена Темрук говорили про особливості стресорів в умовах сьогодення, про важливість "хорошого" стресу, про способи та методи самодопомоги, які цьому сприятимуть. 

круглий стіл психології

 

9 квітня відбувся круглий стіл кафедри філософії, яка об’єднала викладачів та студентів в атмосферній науковій дискусії. Тема круглого столу «Освіта в умовах інформаційного хаосу: виклики, можливості, ризики та перспективи» є неоднозначною, але згуртувавши в єдиному просторі комунікації людей різних поколінь, відкрила додаткові горизонти та можливості в розумінні сучасного студента викладачем. «Справді, людина, яка народжується з "гаджетом в руках" чимало явищ не сприймає як негативні, навіть більше, вона може не бачити в цьому якоїсь проблеми... Для неї може не існувати того ж таки "інформаційного хаосу", а ТікТок - не є місцем втрати часу, а виступає середовищем відпочинку…», — такою рефлексією поділилась кафедра філософії зі своїми фейсбук-підписниками. 

круглий стіл кафедри філософії

 

Відділення філософської антропології кафедри культурології та філософської антропології провели круглий стіл на тему: «Яку роль відіграє філософія у сучасному світі?». Уцьому заході взяли участь студенти-математики і магістранти-філософи. Дискусія розгорталася коло декількох тем. З одного боку, існує проблема дискредитації філософії у пострадянському суспільстві, яке має досвід державної ідеології та побоюється релігійного фанатизму. З іншого боку, саме невігластво та брак ґрунтовних знань призводять до неспроможності відрізнити функції науки та релігії від завдань філософії. Також дискусія розгорнулася щодо провідної ролі філософії, яка має саме світоглядну й прогностичну місії позаяк у суспільстві її сприймають лише як навичку з критичного мислення. 

171786845 3889584954494365 1120792110586929894 n

Культурологічне відділення кафедри культурології та філософської антропології організувало круглий стіл «Сучасна культурологія: якою їй бути?». Під час заходу відбувся обмін думками щодо ідей, які були озвучені на нещодавній панельній дискусії "Культурологія в Україні: єдність у розмаїтті?", яка була організована Національним університетом "Острозька академія». Окрім цього було обговорено особливості підготовки фахівців культурології у ЗВО. Присутні студенти мали змогу висловити побажання та пропозиції, які обов'язково будуть враховані для вдосконалення навчальних програм. 

Знімок екрана 2021 04 07 о 15.08.16 min

 

 

Повна програма звітно-наукової студентської наукової конференції факультету філософії та суспільствознавства: завантажити 

Аміна Колотило

Сергій Русаков

Використано матеріали з відкритих джерел