Знімок екрана 2021 04 15 о 14.33.37У травні 2021 року студенти та викладачі кафедри культурології та філософської антропології проведуть низку заходів про культуру та мистецтво. Всі події відбудуться в онлайн-форматі і орієнтовані на широке коло зацікавлених дізнатись про сферу культурології, новітні тенденції у культурі та обговорити жіночий хіп-хоп, необароко, діджиталізацію артринку, історію моментальної фотографії та ін. Всі заходи безкоштовні за умови попередньої реєстрації. 

жіночий хіп хоп min

 

ЩО: дискусія «Жіночий реп у сучасній популярній культурі.

Мода чи виклик чоловічому?»

КОЛИ: 5 травня 2021,  16:00, ZOOM

 

Хіп-хоп культура: різноманітна, незвичайна, крутезна. Вона породила чимало феноменів, які розвиваються і залишаються актуальними і дотепер. Наприклад, реп є однією з важливих складових хіп-хоп культури, залишається популярним вже кілька десятиліть. Чимало жанрів і стилів ця музика ввібрала у себе. Проте дехто вважає що жіночий реп, можна вважати «окремою складовою», адже тут є так і свої стилі, так і свої королеви та принцеси репу. 

Запрошує взяти участь у дискусії та обговорити:  

- Це мода чи виклик чоловічому? 

- Чи можуть жінки репери читати і писати тексти не гірше чоловіків? 

- Чи є протистояння між жінками реперами «старої школи» та «нової школи»? 

 

Шукатимемо відповіді на ці та інші запитання під час дискусії «Жіночий реп у сучасній популярній культурі. Мода чи виклик чоловічому?», яка відбудеться 5 травня о 16:00 через онлайн-платформу Zoom.

Модераторки: студентка IV курсу освітньо-професійної програми "Культурологія" Ілона Роговська та кандидат історичних наук, доцент Інна Гурова. 

Реєстрація 

 

photo 2021 04 28 21.45.50ЩО: онлайн-лекція "Необароко в сучасній архітектурі та дизайні" 

КОЛИ: 6 травня 2021, 16:00, ZOOM

 

Досить часто чуємо, що стиль бароко давно і детально досліджений, не цікавий та неактуальний нині.  Проте, бароко має продовження у сьогоденні і цікаві прояви його знаходимо у необароко, який має своєрідність та оригінальність.

Це стиль, в якому гармонійно поєднуються розкіш класичного бароко, сучасного авангарду, високі технології і актуальні дизайнерські тренди. 

Запрошуємо приєднатись до лекції та дізнатись багато цікавих фактів та особливостей стилю в архітектурі та дизайні. 

Лекторки: студентка IV курсу освітньо-професійної програми "Культурологія" Вікторія Булінок та кандидат філософських наук, доцент Інна Цимбалій.  

Реєстрація 

 

Плакат 42x59.4 см 1 min ЩО: онлайн-лекція "Діджиталізація артринку" 

КОЛИ: 7 травня 2021 о 16 год, ZOOM

Зовсім нещодавно мистецтво сміливо зробило крок назустріч «цифрі». Особливо відчутним перехід в діджитал-простір відбувся у період пандемії, коли зникла можливість потрапити на виставку або арт-ярмарок.

Діджиталізація — важливий етап сучасного розвитку. В наші часи вона не могла не обійти сферу мистецтва і, як наслідок — артринок.

Про перехід сучасного мистецтва, покупців та колекціонерів в онлайн-формат ви зможете дізнатись на онлайн-лекції від студента IV курсу освітньо-професійної програми "Культурологія" Микити Кислиці та кандидата філософських наук, доцента Сергія Русакова. 

На онлайн-лекції будуть обговорені теми онлайн виставок, галерей та крипто-арту. Приєднуйтесь до нас 7 травня о 16:00. Реєстрація 

 

полароїд афішаЩО: онлайн-лекція «Polaroid — від покоління Х до Z»

КОЛИ: 7 травня 2021 о 18 год

 

А чи знаєте Ви, що перший автоматизований фотоапарат моментального друку з'явився понад півстоліття тому? Саме Polaroid SX 70 Land Camera звів магію фотографії в абсолют: для отримання готової фотокартки було досить натиснути одну кнопку.

Рідко в сімейному альбомі не знайдеться фотографії, зробленої на Polaroid. Сьогодні, за логікою речей, c приходом цифрової фотографії популярний колись девайс мав би стати атавізмом - але не став! Polaroid як і раніше в тренді і користується популярністю у молодого покоління.

📸Так чому ж по сьогоднішній день фотографії Polaroid шануються арт-бомондом і любителями ретро?

📷Як питання трирічної дитини назавжди змінило історію фотографії?

📸Що так приваблювало людей 70-х і людей 2020-х в цих маленьких камерах?

📷І як, на ваш погляд, ці камери змогли «вижити» в століття цифрових технологій?

Спікери: студентка студентка IV курсу освітньо-професійної програми "Культурологія" Анастасія Довженко та кандидат філософських наук, доцент Сергій Русаков.

Реєстрація