27 січня 2015 року в київському Ліцеї політики, економіки, права і іноземних мов відбувся круглий стіл «Зіткнення цивілізацій посеред України. Українське питання» за участі заступника директора з соціально-виховної роботи ІФОН, культуролога Сергія Русакова і директора аналітичного центру «Політика» Миколи Давидюка.

Під час дискусії підіймались актуальні питання сьогодення: місце України в європейській цивілізації; незалежність: подарунок долі чи історична справедливість?; українська нація: центральноєвропейська самобутність чи східнослов'янська химера?

На круглому столі крім заявленої теми також було обговорено важливість освіти в сучасному світі і креативного мислення, цілепокладання і мрій.

licei-27-1-15-rusakov-kr-stol«Ким ви хочете бути через двадцять років?», – запитав у старшокласників політолог Микола Давидюк і почув різні відповіді, які ілюструють стремління молодих людей. «Для того, щоб стати успішним також варто уявити яким же буде це майбутнє? Що буде популярним через двадцять років», – розвинув думку культуролог Сергій Русаков і поділився роздумами про нові тенденції розвитку соціо-культурної ситуації.

Круглий стіл відбувся у жвавій теплій атмосфері, де кожен міг висловити власну думку щодо розвитку нашої країни. Окремо слід згадати, що на запитання запрошених гостей «Хто для вас є героєм?», один зі школярів відповів: «Кіборги». Отже, бачимо, що зустрічі з політологами, культурологами і філософами сьогодні набувають нового звучання і важливості для виховання молодого покоління.